دسته
لینک های مهم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11668
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

هیئت مرتبط با موضوع کووید 19 می‌گوید قرنطینه کووید 19 در هتل‌های کانادا باید پایان یابد

 
 
هیئت علمی با توصیه به دولت کانادا گفته است که به قرنطینه اجباری سه روزه در هتل‌ها پایان دهد، اما سیاست قرنطینه در منزل همچنان برقرار باشد.
هیئت علمی که به دولت فدرال کانادا در خصوصمسائل مربوط به بیماری کووید 19 مشاوره می‌دهد، اکنون پایان دادن به سیاستقرنطینه اجباری در هتل را توصیه کرده است. بر اساس قانون، از 22 فوریه همهمسافران هوایی به کانادا موظف بودند پس از ورود به کانادا، به مدت سه روز در یک هتل مورد تایید دولت کانادا خود را قرنطینه کنند. آن‌ها باید در هنگام ورود تست کووید 19 می‌دادند و تا زمان اعلام نتایج در هتل می‌ماندند.پس از آن این افراد ملزم به رعایت قرنطینه اجباری 14 روزه بودند. اقامت سهروزه در هتل نیز در هنگام محاسبه قرنطینه 14 روزه محاسبه می‌شود.
دلایل این هیئت علمی برای چنین توصیه‌ای این است که این طرح هزینه دارد و همچنین این سه روز با دوره نهفتگی که از ویروس می‌شناسیم منطبق نیست. علی‌رغم پیشنهاد حذف قرنطینه در هتل، همچنان وجود یک دوره قرنطینه لازم است.
این توصیه یکی از طرح‌های کاهش محدودیت‌هایسفر در کانادا بوده است. این هیئت همچنین در خصوص اینکه آیا افراد واکسینهشده نیز به قرنطینه نیاز دارند یا خیر به بحث و گقتگو پرداختند. اعضای هیئت علمی می‌گوید که قوانین نباید سریع تغییر کنند اما گفته‌اند که روش پیشنهادی آن‌ها "بر اساس شواهد موجود بوده وضعیت سارس-کووید-2 در جهان و همچین اثر بخشی واکسن را نشان می‌دهد."
آن‌ها قوانینی را برای پنج گروه از مسافران مشخص کردند؛ این پنج گروه شامل موارد زیر هستند:
  • کسانی که واکسینه نشدند و از محدودیت‌های فعلی نیز معاف نیستند
  • کسانی که بخشی از طرح واکسیناسیون را پشت سر گذاشتند و از محدودیت‌های فعلی معاف نیستند
  • کسانی که به طور کامل واکسینه شدند و از محدودیت‌ها فعلی معاف نیستند
  • پیش از این به ویروس آلوده شده‌اند و از محدویت‌های فعلی معاف نیستند
  • کسانی که از محدویت‌های فعلی معاف هستند
در حال حاضر مسافران به کانادا باید آزمایشکووید 19 را که طی 72 ساعت از جریان سفر انجام داده‌اند را نشان دهند. آن‌ها همچنین باید در بدو ورود یک آزمایش کووید 19 دیگر را نیز انجام دهند وسه روز در هتل قرنطینه باشند تا نتیجه آزمایش آن‌ها مشخص شود. آن‌ها همچنان باید دوره قرطنیه اجباری 14 روزه را پس از خروج از هتل به پایان برسانند و البته در روز دهم قرنطینه نیز آزمایش دیگری برای کووید 19 بدهند.
هیئت علمی گفته است که مسافرانی که به طور کامل واکسینه شده‌اند نیاز به قرنطینه و یا آزمایش روز دهم ندارند. با این حال در بدو ورود باید یک آزمایش انجام دهند و در صورتی که جواب آزمایش مثبتباشد، به قرنطینه بروند.
 

مشخص نیست که آیا قرنطینه در هتل نتیجه مثبتی دارد یا خیر

هیئت علمی نتیجه گرفته است که مشخص نیست آیا اقامت سه روزه در هتل برای مسافران هوایی نتیجه بخش بوده است یا خیر. آن‌ها گفته‌اند: "در حالی که قرنطنیه اولیه اجباری سه روزه در محل‌های مجازدولتی به وضوح منتطبق با آمار بودند، اما انتطباق آن با پس از این دوره سهروزه مشخص نیست." انتطباق نتایج به دست آمده با آزمایش کووید 19 در روز دهم نیز حتی یکسان نبوده است.
طبق اعلام آژانس بهداشت عمومی کانادا، بین تاریخ 22 فوریه و 6 مارس، 31616 نمونه کووید 19 برای تست وجود داشته است. با این حال تنها 21100 نمونه برای تست دوم ارسال شدند. این آمار نشان‌دهندهعدم انطباق آمار با تست دوم است.
 

قرنطینه کوتاه‌تر

هیئت علمی گفته است که وجود یک قرنطینه 7 روزه با انجام آزمایش در پایان قرنطینه نسبت به یک قرنطنیه 14 روزه که در پایان آن هیچ آزمایشی انجام نمی‌شود، موثرتر است. آن‌ها گفته‌اند: "نیاز بهآزمایش در روز هفتم قرنطینه برای تسهیل در خروج، ممکن است انگیزه‌ای باشد ودر نتیجه باعث افزایش انتطباق و نظارت قوی‌تر شود."
دوره نهفتگی یا کمون این ویروس بیش از سه روز است. بسیاری از موارد کووید 19 پس از حدود یک هفته کشف می‌شوند. این نشان می‌دهد که اقامت سه روزه در هتل ممکن است کمتر از آن‌چه که انتظار می‌رود تاثیرگذار باشد. قرنطینه در هتل به دلیل گران بودن هزینه‌ها و ناعادلانه بودن آن مورد انتقاد قرار گرفته است. هیئت علمی نیز با استناد برهمین دلایل پیشنهاد حذف این دوره سه روزه را داده است.
 

چه کسانی از محدودیت‌های سفر معاف هستند؟

کانادا همچنان به مسافران ضروری اجازه سفر به این کشور را می‌دهد. کسانی که با هدف سرگرمی، خرید یا توریسم سفر می‌کنند.
کانادایی‌ها، افرادی که ساکن دائم هستند و اعضای خانواده آن‌ها از محدودیت‌های فعلی سفر معاف هستند. برخی از کارگران موقت خارجی و دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در یک موسسه دارای برنامه مقابله با کووید 19 دارند نیز از این محدودیت‌ها معاف هستند.
همچنین به افراد تحت حمایت و کسانی که به دلیل مسایل انسان دوستانه وارد کانادا می‌شوند نیز می‌توان معافیت داد.

دسته ها :
چهارشنبه سیم 6 1401
X