دسته
لینک های مهم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11669
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem267


همینطور چالش پیدا کردن صاحب خوب و مسئولیتپذیر برای بچههای گربهتون، چک کردن سلامتیشون و خبر گرفتن ازشون همه خیلی چالشانگیزه. در اینجا همه کارهایی که پیش از عقیم سازی سگها باید انجام دهید را به شما معرفی کردیم. همان طور که از نکات گفته شده می توان نتیجه گرفت زمان در عقیم سازی سگ های ماده مهم تر است تا سگ های نر. حیوانات خانگی عقیم شده به مرور کم تحرک تر می شوند، بازیگوشی سابق را نخواهند داشت و به زودی در صورتی که به تحرک، بازی و ورزش واداشته نشوند چاق خواهند شد. همچنین حیوانات عقیم شده به علت تغییراتی که در دستگاه ادراری - تناسلیشان ایجاد می شود بیشتر مستعد بروز سنگ های کلیوی و مجاری ادراری هستند و باید غذایی مصرف کنند که این ریسک را پایین بیاورد. به همین دلیل غذاهای مخصوص حیوانات عقیم شده به نحوی فرموله شده است که ریسک تجمع رسوبات ادراری و تشکیل سنگ ها را پایین می آورد. سگ های عقیم شده، در سن های بالا بیشتر درد ناشی از آرتروز می شوند چون عضلات آن ها به طور کامل تکامل نیافته و قادر به حمایت کردن مفاصل نیستند.

باید به نکات گفته شده توسط دامپزشک توجه کنید و از گیج بودن و عدم تعادل گربه خود بعد از عمل نگران نشوید چون هنوز اثر داروهای بیهوشی بطور کامل از بین نرفته است. در چنین وضعیتی به هیچ وجه از داروهایی همچون استامینوفن، ایبوپروفن و آسپرین برای آرام کردن درد گربه ملوستان استفاده نکنید. برای انجام عقیم سازی سگها میتوانید از خدمات سنجاق استفاده کنید. «راستش حالا که “شانی” عقیم شده، دیگر نگران این نیستم که اگر خدای نکرده به هر دلیلی در خیابان رها شود یا او را بگیرند یا بدزدند یا فرار کند، به جز آنکه فکر خودش و در امان ماندن خودش از آسیب مردم باشد، دیگر نباید به فکر یک سری بچه تحمیل شده، یک سرپناه و جای امن برای زندگی آنها و پیدا کردن غذا برایشان باشد و تازه بعدش هم چه سرنوشتی برای هر کدام از آنها در انتظار باشد. سگتان نباید ورزش کند یا فعالیتهای سنگین انجام دهد تا زخم اذیت نشود. بعد از جراحی محل زخم باند پیچی شده است و مانعی را دور گردن سگ میگذارند تا زخم را لیس نزند. سگ های عقیم شده ممکن است نسبت به صاحبانشان حالت تهاجمی بیشتری پیدا کنند، نسبت به سگ های دیگر پرخاشگرتر یا ترسوتر بشوند، نسبت به لمس یا نوازش حساس تر شوند.

عقیم سازی سگ نر و سگ ماده

ماده های عقیم شده ۸-۷ برابر ماده های نرمال، دچار بی اختیاری ادرار می شوند. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد با بیان اینکه نمیتوانیم در برابر تهدید سلامت و امنیت شهروندان بیتفاوت باشیم، افزود: این روزها افزایش جمعیت سگهای بلاصاحب و آسیبهایی که به شهروندان به ویژه کودکان وارد میشود به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است که باید برای آن چارهای اندیشید. محمدرضا قنواتی در خصوص سایت نگهداری و عقیم سازی سگهای بلاصاحب توضیحاتی ارائه کرد و افزود: 60 قلاده سگ به طور ماهانه در این مرکز تحت عمل واکسینه و عقیم سازی قرار می گیرند. عقیم سازی برای حیوانات خانگی نیز امری ضروری ست. همچنین برای تمامی اعضای خانواده نیز استرس دارد. کاهش احتمال سرطان پستان (اگر زیر ۵/۲ سالگی انجام شود) تنها ۵۰ درصد از تومورهای پستانی ممکن است بدخیم شوند و فقط نیمی از آنها احتمال سرایت به سایر اعضای بدن را دارند. اگر سن 6 ماهگی تا 5 سالگی به عنوان یک پایه باشد، تمام سنین دیگر در معرض خطر بیشتری هستند، یعنی خطر کمی برای حیوانات جوانتر و خطر بسیار بیشتر برای حیوانات سالخورده وجود دارد.

https://nikpetclinic.com/sterilization-of-male-and-female-dogs/

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس تصریح کرد: با انجام غربالگری، افرادی که متقاضی دریافت برخی از این سگها به منظور استفاده به عنوان نگهبان و غیره هستند، میتوانند طبق شرایط ایجاد شده و با تعهد نسبت به مواردی مانند حمایت و نگهداری صحیح پذیرش اقدام کنند. نرهایی که عقیم نشده باشند، دوست دارند فراتر از قلمرو خود به جستجوی مادها بپردازند. چه زمانی باید سگ را عقیم کنید؟ بعضی از دامپزشکا تحت شرایط خاص عقیم سازی گربه رو وقتی گربتون باردار شده، انجام میدن و باید ببینین بهترین تصمیم با توجه به شرایطتون برای گربه و خودتون چی هست. اما جراحی عقیم سازی مطمئنتر است. اگر این رفتار و اسپری کردن کاملا به صورت ناگهانی رخ داد، ممکن است نشانه ای از عفونت دستگاه ادراری باشد. بسیاری از کسبه و بازاریان دزفول نیز ضمن گله مندی از جولان سگ های ولگرد در سطح این شهر اظهار داشتند:تجمع سگ های ولگرد در مناطقی که واحدهای قصابی ، فروش مرغ و ماهی فعالیت دارند بیشتر است ضمن اینکه بسیاری از شهروندان اقدام به رها کردن ضایعات مواد غذایی درب منازل می کنند که این امر در افزایش جمعیت سگ های ولگرد و زاد و ولد آنها نیز موثر می باشد. میدانید بیماری هاری اگر به انسان انتقال یابد، ممکن است منجر به مرگ افراد شود، گرچه باید این حیوانات نیز ساماندهی بشوند.


دسته ها :
شنبه دوازدهم 6 1401
X