دسته
لینک های مهم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11649
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

شرح وظایف واحد برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات به این صورت می باشد، که این واحد یک برنامه ای تهیه میکند، که در آن کلیه فعالیت هایی که باید انجام شود و تمامی منابع و مهارت های مورد نیاز برای فعالیت، همچنین تخمین زمان لازم برای فعالیت برنامه ریزی می شود. از جمله نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات که راهی برای خودکارسازی و برنامه ریزی فعالیت های نگهداری و تعمیرات(pm) و همچنین رهگیری و پیگیری تعمیرات تا حصول اطمینان از انجام آنها هستند. تکنسینها میتوانند به سرعت به این سوابق دسترسی پیدا کنند تا به PM یا عیبیابی خرابی کمک کنند. همچنین این منابع را به صورت دیجیتالی در دسترس قرار می­دهد، بنابراین همه می­توانند به اطلاعات یکسان دسترسی داشته باشند، بهترین شیوه­ها را دنبال کنند و کار را در سریع­ترین زمان ممکن انجام دهند. رویههای ایمنی را میتوان در فهرستهای چک و نمایههای دارایی در دسترستر و قابل مشاهدهتر کرد. آماده به کار بودن تجهیزات به همراه تجزیه وتحلیل اطلاعات به منظور تصمیم گیری ، نیاز به مکانیزه کردن در امر تعمیرات و نگهداری را بیش از پیش در واحدها ملموس تر می نماید. دیدگاه شخصی من در رابطه با سیستم های مکانیزه نت همواره بر اپراتور محوری جهت کاربری آن بوده است.برخلاف تصور مدیران ارشد که می پندارند یک کارشناس نت باید تمام امور نت و حتی کاربری سیستم را خود به تنهایی به عهده بگیرد.


یک نرم افزار CMMS ایجاد دستورکارهایی که سلامت تیم نگهداری و تعمیرات را در نظر داشته باشد، آسان­تر می­کند. فایل لایسنس ، یک فایل متنی با فرمت خاص بوده که نرم افزار خریداری شده از آن جهت اعتبارسنجی و آماده سازی برنامه جهت کاربری استفاده می نماید.با توجه به الگوریتم پیچیده ، خاص و غیر تکراری هر یک از فایل های لایسنس ، توضیح این نکته ضروری به نظر میرسد که این فایل در شرایط خاصی از محیط امنیت اطلاعات تولید شده لذا هرگونه تغییر در محتوای فایل لایسنس ، مطمئنا فایل مذکور را از صحت خارج کرده و عملکرد آن در سیستم نرم افزاری مرتبط جهت کاربری مورد قبول نخواهد بود. مهمترین ویژگی این برنامه انعطاف پذیری آن برای کارخانجات با فیلد کاری مختلف می باشد. نرم افزار نت (نگهداری و تعمیرات) در کارخانجات از ابزارهای ضروری در زمینه نگهداری و تعمیرات می باشند. در انتهای این مرحله برنامه ریزی و دستورکارهای نگهداری و تعمیرات استانداردسازی خواهد شد. زمانی که ایمنی بخشی از فرآیند برنامه ریزی نباشد، احتمال حادثه افزایش می­یابد.


نرم­افزار CMMS با خودکار کردن فرآیند درخواست کار، تمام مراحل اضافی را حذف می­کند. یکی از راههای آزمایش شده و واقعی برای کارآمدتر کردن نگهداری و تعمیرات، استفاده از ابزاری است که میدانید در یک موقعیت خاص به خوبی کار میکند. کارمندان میتوانند درخواستهای کاری را ثبت کنند و به حسگرهایی متصل شوند که دستورکارها را براساس رخداد برای یک دارایی ایجاد کند لذا هیچ زمانی تلف نمی­شود. می توان با اطلاعات دریافتی از نرم افزار در هر زمان از پیشرفت کاری باخبر شد. زمان اتلاف شده شامل بخش های مختلفی است که به اختصاربه آنها اشاره می کنیم:۱.خرابی و توقف خط٢.اتلاف های ناشی از راه اندازی و تنظیم٣.اتلاف ناشی از برش قطعه٤. نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر (TPM)، فرآیندی است که با استفاده کارآمد از تمامی ماشینآلات و تجهیزات و همچنین استفاده از مهارتهای همه کارکنان از مدیر تا نیروهای بخش تعمیرات، برای رسیدن به تولید کامل انجام میگیرد.


KPIهای نرم افزار نگهداری و تعمیرات به شما کمک می­کنند تا مشکلات مزمن تجهیزات را شناسایی کرده و استانداردهای صنعت را محک بزنید. شناسایی تمام نقاط روغنکاری و برنامهریزی نگهداشت در طول دگرگونیهای کامل (changeovers) یا خاموشیهای برنامهریزی شده. به سرعت روندها را تجزیه و تحلیل کنید، مشکلات تکراری را شناسایی کنید، هزینه­ها را پیگیری کنید، و موارد دیگر. همچنین تجزیه و تحلیل معیارها و استراتژی­های تنظیم دقیق بر اساس داده­ها را آسان­تر می­کند. با استفاده از این نرمافزار میتوانید تمام دستورکارهای فنی را در نرم افزار ثبت کرده و با تحلیل آنها خرابی تجهیزات خود را کاهش داده، از هزینههای تعمیراتی کم کنید و عمر تجهیزات را تا میزان قابل توجهی افزایش دهید. استفاده از نرم افزار تعمیر و نگهداری تجهیزات نسبت به روش های ردیابی دستی مزایای متعددی دارد. مرحله سوم مستلزم این است که شاخص اثربخشی کلی تجهیزات (شاخص OEE) را به صورت دستی یا با استفاده از نرمافزار برای تجهیزات هدف خود محاسبه و مدام بر آن نظارت کنید (تا زمانی که تجهیز برای توقف برنامهریزی نشده باشد).


دسته ها :
شنبه پنجم 6 1401
X