دسته
لینک های مهم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8819
تعداد نوشته ها : 49
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem267


دو عاملی که برای اکثر رانندگان اهمیت دارد داشتن عملکرد بالا در جاده های خیس یا عدم ایجاد صدای زیاد توسط لاستیک می باشد. فشار ثابت تقریباً به همان اندازه در رانندگی روزمره شما نیز اهمیت دارد. زمانی که صحبت از ایمنی در رانندگی یا کاهش ریسک ترکیدن لاستیک به میان می آید، تایرهای به درستی باد شده تفاوت های بسیاری را رغم می زنند. تایر های بادی هم خود به دو دسته تقسیم می شود، تایرهای تیوب دار و لاستیک های بدون تیوب یا تیوب لس. برای مثال، آن دسته از صاحبان اتومبیل که قصد دارند تایرهای جدیدشان را با گاز نیتروژن پر کنند، باید مبلغی بین 70 تا 175 دلار هزینه کنند. تایرهای خودرو را بر حسب نوع ساخت، اندازه و کارکرد و نوع استفاده می توان به اشکال مختلف دسته بندی کرد. در واقع حفظ فشار تایرهای اتومبیلتان در شرایط بهینه، نه تنها ایمنی شما را تضمین می کند، بلکه منجر به بهینه شدن و کاهش مصرف سوخت اتومبیلتان نیز می شود. 


در نتیجه عمر لاستیک کاهش پیدا می کند و به سطح جاده می چسبد. استفاده از این گاز، همچنین منجر به کاهش خطر زنگ زدگی در رینگها و افزایش طول عمر آنها به خاطر خارج کردن رطوبت می باشد. عامل مهم دیگر ، برآورد تولیدکنندگان تایر از طول عمر مفید برای هر مدل تایر است. این ثبات در فشار، آنها را تبدیل به گزینه ای ایده آل برای استفاده در مسابقات می کند؛ جایی که دمای تایر به طور معمول تغییر می کند و در نهایت و در طول زمان مسابقه بالا می رود. به خاطر داشته باشید که داشتن تایرهای پر شده با گاز نیتروژن، شما را از نگهداری و مراقبت دوره ای از لاستیک های اتومبیلتان معاف نمی کند. مقاومت حرارتی لاستیک ها به ترتیب از بالاترین تا پایین ترین درجه، با حروف A-B-C مشخص می شود. علاوه بر همه اینها، باد کردن تایرهای اتومبیل با هوای عادی پروسه ای ساده تر و سریعتر است و زمان و تلاش کمتری را از صاحبان اتومبیل ها طلب می کند، مخصوصاً در مسافرتهای جاده ای.


گاز نیتروژن همچنین در نمایندگی های معتبر، لاستیک فروشی ها و آپاراتی های حرفه ای موجود است. کمپرسورهای هوا نیز، تقریباً در هر آپاراتی یا تعمیرگاهی موجود هستند و همین موضوع دسترسی به آنها را نسبت به نیتروژن ساده تر می کند. برنامه به نماینده اداره فروشگاه ، مدیر یا فروشنده تحویل داده می شود. برای لاستیک درایو ، H89 Drive Plus یک گزینه عالی است - لاستیک روی سطوح خشک ، مرطوب ، برفی و یخی بسیار خوب کار می کند. آج شانه خارجی لاستیک که دارای بلوک آج سخت تر برای داشتن دیواره جانبی مستحکم است تا در هنگام پیچیدن و رانندگی روی سطوح خشک ، چسبندگی بالا و بی صدایی را ارائه دهد. بلوک های یک تایر با الگوی آج جهت دار فقط در یک جهت به جلو می پیچد. مطالب مفید درباره لاستیک خودرو : فروش بهترین انواع لاستیک ایرانی و خارجی برای انواع اتومبیل با قیمت عالی و تخفیف ویژه را با فروشگاه لاستیک دکتر خودرو تجربه نمایید.همه چیز درباره لاستیک خودرو ،ازجمله مطالب مفید درباره لاستیک خودرو ،با ما در تماس باشید. لاستیک خودرو مسابقهای یا لاستیک اسلیک (Slick) لاستیکهایی هستند که عاج کمتری دارند و تلاش میکنند تا بیشترین سطح تماس را با سطح جاده داشته باشند تا بهترین چسبندگی را ارائه دهند.


جدول قیمت جدید لاستیک خودرو در بازار مشکل لاستیک خودروهای سنگین برطرف شد ۱۵ هزار حلقه لاستیک در انبار است حتی مجوز توزیع یک حلقه داده نشده است لاستیک سنگین در بازار اشباع شده است تولیدات داخلی، مطابق با استاندارهای بینالمللی نمایشگاه بینالمللی زنجیره تامین صنایع لاستیک آغاز بهکار کرد انواع لاستیک خودرو را بهتر بشناسیم دو نرخی بودن لاستیک بیمعنا است نقش لاستیک در بهینه سازی مصرف سوخت جدیدترین قیمت انواع لاستیک خودرو در بازار لاستیک خارجی یا داخلی؟ آب همچنین برابر با رطوبت و عامل بروز خوردگی و زنگ زدگی در اجزای آلومینیومی و آهنی موجود در رینگها می باشد. همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد، بخار آب نیز یکی از اجزای تشکیل دهنده هوای عادی، و عامل تغییرات فشاریست که به سبب تفاوت های ایجاد شده در دما صورت می گیرد. امروزه، شما می توانید برای باد کردن لاستیک های اتومبیلتان از همان هوای عادی و متداول، یا نیتروژن استفاده کنید.


مرجع این خبر: تایر آنلاین شاپ


دسته ها :
شنبه بیست و هفتم 9 1400
X