شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در شرایطی بوده باشید که شارژ تلفن همراهتان تمام شده باشد و شارژر گوشی خود را به همراه نداشته ایدو در چنین شرایطی ناچار بوده اید که از شارژر دیگران استفاده کنید. دست به دامن اطرافیان شده اید و هر نوع و جنس شارژری که وجود داشته باشد برایتان غنیمت بوده است. فقط کافی است که پورت آن به تلفن هراه شما خورده باشد و برای چند درصد هم که شده است گوشیتان را شارژ کنید.

شرط می بندم که همه ی ما زمانی که می فهمیم دوست یا همکار و نزدیکانمان شارژی دارند که به گوشی ما می خورد، حساسیت این که همیشه شارژر به همراه داشته باشیم از بین می رود و به امید آن شخص ، شارژر خود را هر روز حمل نمی کنیم.

ولی تا به حال یک درصد هم به این فکر کرده بودید که شارژر نا مناسب ممکن است به باتری موبایل شمه آسیب بزند و باعث خراب شدن گوشی شود؟

با خواندن این مطلب، با مشکلات و آسیب های احتمالی آشنا می شوید و بعد از آن در مورد استفاده از شارژر های ناشناس نا مناسب صرف نظر خواهید کرد.

جهت خربد انواع شارژر گوشی می توانید به فروشگاه فونی شاپ مراجعه کنید.همه شارژر ها باکیفیت و دارای مهلت تست می باشند.

 

تاثیر شارژر نا مناسب بر باتری موبایل

در زندگی امروزه تلفن همراه جز جدایی ناپذیر زندگی است.حساس ترین و با اهمیت ترین قسمت سخت افزاری تلفن همراه باتری آن است و برای استفاده بهینه از موبایل و مراقبت از آن باید از باتری موبایل مراقبت کرد.

باید توجه داشته باشید که یکی از اصلی ترین راه های مراقبت از باتری موبایل، استفاده از شارژر سالم و مناسب است. چرا که تحقیقات نشان داده است که استفده از شارژر نامناسب باعث می شود که تلفن همراه زود تر از زمان معمول با مشکل مواجه شود و باتری و مدار های آن آسیب ببیند.

 

شارژر مناسب

برای اینکه موبایل شما به درستی شارژ شود، شارژر مخصوص مدل گوشی خود استفاده کنید همچنین می توانید از پاور بانک ها استفاده کنید. چرا که این شارژر ها به گونه ای طراحی شده اند که ولتاژ شارژ دهی آن ها متناسب با ولتاژ گوشی شما است.

 

آشنایی با این مفاهیم به شما کمک می کند شارژر مناسب را تشخیص دهید

1.     فست شارژها

با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن فناوری ساخت گوشی های هوشمند، شارژر ها نیز تغیرات چشگیری داشته اند و تقریبا بیشتر گوشی ها سیستم fast charging  دارند و از اسم آن نیز پیدا است که در طول مدت کوتاه تری نسبت به موبایل های قدیمی شارژ می شوند.

این سیستم فست شارژ، ابداع شرکت های مختلف است که برای برتری برند خودشان به کار برده اند و استاندارد ها و ساختار خاص خود را دارند و از برندی به برند دیگر و از یک مدل گوشی به مدل دیگر متفاوت است.

ساز و کار فست شارژر ها به این شکل است که ولتاژ با توان بیشتری را می فرستند که البته این میزان بستگی به توان دستگاه دارد، تلفن همراه و در حقیقت باتری موبایل را نسبت به انواع شارژر های دیگر، زود تر شارژ می کند.

البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که در پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن فناوری گوشی های هوشمند، امکانات بیشتری برای موبایل ها طراحی و اجرا شده است و ظرفیت باتری موبایل نیز بیشتر شده تا کاربر موبایل تئانایی این را داشته باشد که مدت زمان طولانی تری از موبایل خود استفاده کند.

اما در واقع این تنها ظاهر امر است و زمان زیادی صرف طراحی و بالا بردن توان و ظرفیت باتری موبایل شده است ونتیجه ی این فکر و تکنولوژی، اختراع فست شارژر ها شده است.

توانایی فست شارژر ها به گونه ای است که می توانند باتری موبایل را در عرض سی دقیقه تا حداکثر هفتاد درصد شارژ کنند

 

ظرفیت فنی باتری موبایل

قابل اهمیت ترین موردی که باید در رابطه با مقوله ی شارژ در باتری موبایل، به آن توجه داشت ولتاژ و آمپر است. در گوشی ها و ودل های مختلف برند ها میزان آمپر و ولتاژ با یکدیگر متفاوت است.

آمپر تعیین می کند که حداکثر میزان جریان الکتریسیته ای که از طریق شارژر وارد باتری موبایل می شود، چقدر است؟ مهم ترین نکته تا به این جا این است که میزان جریانی که وارد باتری  می شود قابل اهمیت است که به وسیله استاندارد میلی آمپر آن را می سنجند و به طور معمول در باتری موبایل از پانصد میلی آمپر تا دو آمپر متغیر است.

همچنین قابل ذکر است که هر چقدر عدد بیان کننده آمپر در شارژر بالا تر باشد، به نسبت آن میزان بیشتری جریان الکتریسیته در واحد زمان، به باتری موبایل وارد می شود.

با این حال بسیاری از افراد فکر می کنند که به این معنی است که هر چقدر آن عدد آمپر بالا تر باشد، آن شارژر قوی تر است و می توانید به وسیله آن انواع گوشی ها را شارژ کنند. باید بگوییم که این تصور کاملا غلط است و بر عکس، زمانی که از شارژر با آمپر پایین تر استفادی می منید به باتری موبایل شما آسیبی وارد نمی شود و تنها مشکلی که پیش می آید این است که باید مدت زمان بیشتری به آن وقت بدهید تا گوشی شارژ شود.

 

مدت زمان لازم برای شارژ شدن باتری موبایل

این که تلفن همراه شما با چه سرعتی از صفر تا صد شارژ شود بستگی به میزان وات شارژر شما دارد و همچنین به این بستگی دارد که باتری موبایل شما چه میزان واتی را می تواند دریافت کند.

این میزان در باتری ها و گوشی های مختلف متفاوت است و میزان توان برای هر گوشی و باتری کاملا متفاوت است و به کار بردن شارژری که متناسب با توان باتری موبایل شما نیست، میتواند به شدت به باتری شما آسیب وارد کند.

مناسب ترین شارژر همان شارژر اصلی تلفن همراه شما است که توسط سازنده، برای مدل گوشی شما طراحی شده و همراه گوشی و در جعبه آن به شما تحویل داده می شود.

اگر قصد خرید باتری موبایل دارید از فونی شاپ خرید کنید. فونی شاپ بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی باتری موبایل، با کیفیت ترین و مناصب ترین باتری های موبایل را به سراسر کشور ارسال می کند

دسته ها :
سه شنبه دوم 9 1400

در خودروهای دوگانه سوز یا خودروهایی که در صندوق عقب آنها بار اضافه وجود دارد فشار بار لاستیک های عقب باید 2 تا 3 واحد نسبت به حالت استاندارد چرخ های جلو بیشتر باشد. خرید لاستیک با کیفیت: خرید لوازم یدکی و لاستیک با کیفیت اگرچه در نگاه اول کمی هزینه بیشتری به شما تحمیل می کند اما در دراز مدت نسبت به محصولات تقلبی بیشتر به فکر جیب شما خواهند بود. که می تواند درخشندگی جالبی را به لاستیک ها و داشبورد ماشین شما بدهد. این کار باعث می شود که از ساییدگی و اصطکاک و سر خوردن چرخ ها جلوگیری شود. بالانس نبودن به معنای توزیع ناهمگن وزن تایر و متعلقات چرخ است و در بلند مدت موجب خرابی لاستیک و ساییدگی لاستیک از طرفین، خرابی جلوبندی و اشکالاتی در سیستم تعلیق خودرو می شود. تنظیم بودن فشار باد تایرها: تغییر دما در طول سال موجب تغییر فشار باد لاستیک ماشین ها می شود. به طور کلی شما می توانید با رعایت چند نکته کلیدی و مهم طول عمر لاستیک های ماشین مورد نظر خود را افزایش دهید. اگرچه تشخیص دقیق علت اصلی کار یک تعمیرکار ماهر است اما شما نیز میتوانید با کمی دقت و بدون داشتن مهارتهای پیچیده یک دید کلی از دلایل لاستیک سابی خودرو داشته باشید.

اما لرزش خودرو می تواند نشانه لاستیک فرسوده نیز باشد. افزون بر این، تنظیم باد لاستیک خودرو در کاهش مصرف سوخت نیز اثرگذار است. برای نمونه کم باد بودن لاستیک به اندازه 6 psi (حدود 20 درصد فشار استاندارد) سایش لاستیک را نامنظم کرده و عمر آج را 25 درصد کاهش میدهد مصرف سوخت نیز 5 درصد افزایش مییابد. طبق گزارش موسسه Consumer Reports (گزارشات مصرفکننده) در سال 2006، لاستیکهایی با باد نیتروژن افت فشار کمتری نسبت به لاستیکهای پر شده از باد معمولی تجربه میکنند اما این اختلاف فشار رقمی ناچیز در حدود 1.3 psi خواهد بود. به عنوان مثال تایر سایز 315/80/22.5 مخصوص کامیون این شرکت بسته به محور استفاده قیمتی در حدود 14 میلیون تومان داشته که با توجه به قیمت مصوب در حدود 3.6 میلیون تومانی نمونه های داخلی رقمی بسیار بالا به حساب می آید. برای مثال در ماشین پژو 206 از لاستیک و رینگ استاندارد با سایز ۱۴/۶۵/۱۸۵ استفاده شده است.

پهنای لاستیک های اسپرت تایر آنلاین شاپ در اغلب موارد، در قیاس با لاستیک فابریک بیشتر است. البته بررسی ماهیانه فشار باد لاستیکها تنها در حرف ساده است و مردم اغلب آنقدر در این کار تنبل هستند که حتی با وجود مجهز بودن خودروهای امروزی به سیستم کنترل فشار باد لاستیک باز هم اقدام به تنظیم باد لاستیکها نمیکنند. حتی امکان ترکیدن لاستیک های ترک خورده نیز وجود دارد. هر تایر توانایی تحمل حرکت با سرعتی مشخص را دارد. تایر مدل Cooper Discoverer True North از تکنولوژی Snow Trapping برای وسایل نقلیه مسافری که در معرض شرایط شدید زمستانی قرار دارند استفاده میکند. شاید تصور کنید که لاستیکها را میتوان بر حسب نوع استفاده تا مدت بیشتری نیز زیر خودرو قرار داد. از این رو، باید پس از مدتی جای آنها را تغییر داد تا تمام لاستیک ها به یک اندازه عمر کنند. بر اساس اندازه گیری های آزمایشگاهی هر 5 درجه کاهش دما موجب 1psi کاهش فشار هوا خواهد شد.

ضمن اینکه میزان مصرف سوخت هم کاهش می یابد و از وارد آمدن فشار بر روی فرمان و سیستم فنربندی کاسته می شود و هدایت خودرو را راحت تر می کند. طبق گزارشهای آژانس حفاظت از محیطزیست ایالت متحده کاهش فشار باد چهار چرخ خودرو به میزان 1 psi موجب افزایش مصرف سوخت 0.3 درصدی در خودروها میشود. زاویه کستر میزان داخل یا بیرون بودن زاویه چرخ هاست. هم راستا بودن چرخ ها برای هدایت کردن مناسب و درست خودرو و جلوگیری از ساییدگی لاستیک ماشین امری ضروری است. در نتیجه لاستیک تیوبلس دیگر نیازی به تیوب و فلپ دور چرخ ندارد. صدای بلند در جادهها: با توجه به الگوهای آج و حفرههای عمیقتر بین آنها، رانندگی در جادههای آسفالته با تایرهای گل و لای صدایی بسیار بلند ایجاد می­کند. برتری و رقابت ایجاد می­کنند. بنابراین، لاستیک هر خودرو در هر ماه 1 تا 2 واحد از هوای خود را از دست می دهد و این افت فشار در ماه های گرم سال بیشتر خواهد بود.

دسته ها :
سه شنبه بیست و پنجم 8 1400

قبل از پاسخ دادن به این سوال ها نمی توان کسب درآمد را شروع کرد چون بعد از کلی کار و زحمت، در زمان پرداخت پول ، دستتان به جایی بند نیست . چون شخص با کلیک بر روی لینک ها وارد صفحه ناخواسته ای شده و بعد از آن وارد مقصد و مسیر اصلی می شود که این چه بسا ممکن است باعث ناخشنودی کاربر شود. در اختیارتان قرار می دهد.اشتراک پریمیوم این وب سایت از ۱۲ دلار در هر ماه شروع می شود و شامل ۱۰،۰۰۰ پیوند ، ۷۵۰۰ کلیک برای هر لینک ، دامنه های سفارشی نامحدود و همچنین سه کاربر برای یک حساب کاربری می شود. ثبت نام لازم نیست و میتوانید از طریق لینک های موجود، آمار کلیک ها را پیگیری کنید. بسیاری هم بر این باورند که بعضی از سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی با بعضی از اینترنت های کشور ما تداخل دارند و ممکن است بعضی وقت ها لینک های کوتاه شده مان در آن ها به نمایش در نیاید. اگر به لینک های کوتاه شده نگاهی بیندازید نمی توانید اطلاعات مقصد را به دست بیاورید.

با یک حساب رایگان 1000 لینک می توانید ایجاد کنید. به کمک api سایت 1da خیلی راحت تر و سریع تر میتوانید لینک های خود را کوتاه کنید و درآمد کسب کنید. بنابراین به جای تغییر آدرس اینترنتی کوتاه در بیوگرافی اینستاگرام می توانید آخرین مطالب خود را به این ابزار اضافه کنید و لینک را به صورت as-is قرار دهید. را خواهید داشت و با خرید امکان پرمیوم Premium ، میتوانید به کنترل پنلی قدرتمند دسترسی پیدا کنید! برای اینکار وجود دارند و هرکدام ممکن هست امکان منحصر به فردی داشته باشند . یکی از معایب این کار برای مدیران سایت ها از دست رفتن اعتبار است . برخی بر این باورند که سرویس های کوتاه کننده لینک ایرانی پایدار نیستند و ممکن است خیلی وقت ها در دسترس نباشند. سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی فراوانی وجود دارند که برای اینکار مناسبند . در بین سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی ( که البته تحریم هم نیستند ) این سایت حرف اول را میزند .

برام سوال شد آیا ما که ایرانیم میتونیم از حساب خارجی استفاده کنیم و هزینه به دلار دریافت کنیم؟ در این زمان لازم است به جای استفاده از لینکهای طولانی و هدر دادن کارکترها از یک لینک کوتاه شده استفاده نماییم. در این سایت ، به ازای هر country مشخص شده تا 1 کا ، مقداری به شما پرداخت خواهد کرد . کدام سایت ها مورد اعتماد هستند و پول حاصل از این شیوه را چگونه پرداخت می کنند؟ چه سابقه ای در کار و پرداخت پول دارد؟ نوع دیگر هم تبلیغات بنری هست یعنی در این نوع، بازدیدکننده صفحه ارجاع شده را در یک فریم مشاهده می کند و در بالای این فریم، تبلیغات سایت کوتاه کننده لینک قرار دارد. این نوع کوتاه کننده لینک باعث دلسرد شدن کاربران شده و درصورتی که قصد کسب درآمد ازین نوع سرویس ها را ندارید استفاده از این نوع به هیچ عنوان توصیه نمیشود. این لینک را به طرق مختلف اعم از سایت و وبلاگ خودتان، یا انجمن و فروم ها، شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب، فیسبوک و یا سایر جاها مثل ایمیل و پیام رسان ها که پتانسیل لازم را دارند به اشتراک می گذارید به ازای هر کلیکی که روی لینک های کوتاه شده شما می شود و با احتساب مجموع آن مبلغی به حسابتان اضافه می شود.

ارائه لینک به وبسایت های دیگر می تواند منبعی مفید برای اشتراک گذاری محتوا با دوستان، همکاران و یا مخاطب بازاریابی باشد. لینک های با کیفیت و رایگان همراه با مدیریت لینک ارائه می کند. 5. URL های کدگذاری شده در بارکد های دو بعدی مانند کد QR نیز استفاده میشوند. اینکه از آنها استفاده بکنیم یا خیر؟ در واقع شما این مبلغ را به عنوان پاداش از سایت دریافت میکنید و هرچه زیرمجموعه های شما فعالتر باشند و بیشتر کسب درامد کنند، مبلغ بیشتری به شما تعلق میگیرد. همچنین از لینک های کوتاه شده در بیو اینستاگرام هم خیلی استفاده می شود. با این وجود پیشنهاد میکنم قبل از شروع به استفاده از این سایتها بیشتر در مورد آنها تحقیق کنید. بسته به حجم کاری و کسب و کارتان سرویس مناسب خود را انتخاب کنید و از مزایای آن استفاده کنید. را شامل میشود. همچنین با استفاده از این سرویس، میتوانید لینکهای خود را براحتی ویرایش کنید. میتوانید در این سایت ثبتنام کنید و لینکهای خود را به صورت پیشرفتهتر مدیریت کنید. با اضافه کردن لینک Info به انتهای لینک کوتاه شده خود میتوانید آمار لحظه به لحظه و دقیق تعداد کلیکهای خود را ببینید.این کوتاه کننده لینک کسب درامد نیز به همراه دارد.

اطلاعات بیشتر در مورد کوتاه کننده لینک رایگان :

https://epsi.link


دسته ها :
دوشنبه بیست و چهارم 8 1400

میتوان گفت هدف حسابرسی مالیاتی، تشخیص درآمد مشمول مالیات و تعیین میزان مالیات مربوط به آن است که از مبادرت به آن علاوه بر رسیدگی به دفاتر قانونی و اسناد و مدارک حسابداری باید تحقق رعایت قوانین موضوعه، مقررات، بخشنامهها، آئیننامهها، موازین و اصول و استانداردهای حسابداری و حسابرسی مورد توجه قرار داده شوند (معاونت برنامهریزی و فناوری اطلاعات،1388). همچنین، ممکن است فروشنده نتواند تضمین مناسبی در مورد اصل بودن سنگ به شما ارائه کند. تنوع زیاد زنجیرهای طلا همراه با طرح های مختلف پلاک گردنی، یا گردنبندهای ماه تولد و زنجیر های آویز ساده و شیک در سایت های اینترنتی، به شما کمک می کند تا بهترین خرید طلا و جواهرات به صورت آنلاین را تجربه کنید. سرویس طلا برای بیشتر برای ست کردن با استایل های رسمی مورد استفاده قرار می گیرد و اکثرا در مهمانی ها و دور همی ها از سرویس های طلا استفاده می شود.

همه این ۱۱ مورد به جز قیمت روز طلا، مهم هستند و اگر یک فیلد پر نشود، از نظر ما، این فاکتور غیر استاندارد است. ماه هایی مثل محرم و صفر که مراسم های ازدواج برگزار نمی شوند، تقاضا برای خرید طلا کم است و همین امر بر قیمت طلا تاثیر خواهد گذاشت، لذا اگر امکانش را دارید، خرید خود را به این دوران موکول کنید. از آنجایی که طلا و جواهرات از قیمت بسیار بالایی برخوردار میباشند در صورتی که کالای خریداری شده دارای مشکل یا ایراداتی باشد، وجود چنین شرایطی میتواند کمک حال خریداران باشد. عین، مالى است که داراى سه بُعد باشد; بنابراین در مقابل منفعت، دین، و امر کلى قرار مىگیرد و از آن جهت که مالیت، امرى است کلى که در ضمن افراد مختلف تعین مىیابد 2000 ریال در ضمن یک اسکناس 2000 ریالى یا دو اسکناس 1000 ریالى و یا چهار سکه 500 ریالى و یا یک کیلو میوه متعین مىشود - پس شرط اولى موقوف را - که عین بودن است - ندارد; پس وقف آن نمىتواند صحیح باشد. و همه قضایا را صورت مجلس کنند و یک پرونده حسابی بسازند! سکونى از امام صادق(ع) نقل مى کند که آن حضرت فرمود: (انّ امیرالمؤمنین(ع) رفع الیه رجل استأجر رجلا لیصلح بابه فضرب المسمار فانصدع الباب, فضمّنه امیرالمؤمنین(ع)03.) مردى را به خدمت على(ع) آوردند که اجیر شده بود براى اصلاح در خانه اى. 

با دقت در این قاعده, مى توان به مواردى که اتلاف موجب ضمان است, دست یافت. به هر حال, با تفحص و تتبع در کلمات و اقوال فقها, از جمله شیخ انصارى, بدین نتیجه مى رسیم که موجبات ضمان در قالب عناوین زیر در خور بحث و بررسى اند: 1 . در هر حال, هر عملى که از کسى صادر شود و در نتیجه, به اموال و یا منافع دیگرى صدمه وارد سازد و یا آن را نابود سازد, موجب ضمان است. یک طلافروش در پاسخ به این سؤال که خریداران در این مورد خاص بیان شده، چگونه باید تشخیص دهند که طلا نو است یا کهنه؟ خطا و تقصیر, عمد و غیر عمد, تمییز و بلوغ و عدم آن, در ضمان اتلاف, نقشى ندارد و این, مورد اتفاق فقهاى شیعه و سنى است21. و چه بسا, در برخى از نصوص هم, همین مضمون به دست مى آید. علاوه بر آیه شریفه: (من اعتدى علیکم فاعتدوا علیه بمثل مااعتدى علیکم24.) که مرحوم شیخ طوسى 25, شیخ انصاری26 و دیگران بر آن استدلال کرده اند27, روایات و نصوص فراوانى در ابواب: اجاره, مضاربه, عاریه, رهن و ودیعه موجود است که فقها, این قاعده را از آن موارد اصطیاد کرده اند. صاحب جواهر در جواب این شبهه که این قاعده, به این شکل, در نصوص موجود نیست, مى نویسد: (الا ان الإنصاف عدم خلّو ذلک عن النظر, ضرورة المفروغیة من قاعدة (من اتلف) التى لهجت بها السنة الفقهاء فی کل مقام و ربما کان فی بعض النصوص اشعار بها.23) انصاف این است که این شبهه و اشکال وارد نیست, چه این که فقهاء به این قاعده در جاى جاى فقه, استدلال کرده اند.

اطلاعات بیشتر را از اینجا بخوانید.

دسته ها :
شنبه بیست و دوم 8 1400


اما جزای دعاوی حقوقی به این صورت است که فرد محکوم شده باید تکالیفش را انجام دهد و مجازات بیشتری در انتظارش نیست. در حوزه مددکاری اجتماعی این خدمات از طریق کلینیک حقوق کودک قابل ارائه است: مددکاری فردی (کمک به فرد برای درک ظرفیت ها و موفقیت ها و محدودیت های خود، کمک به فرد برای تفکر پیرامون مسائل و مشکلات خود، کمک به فرد به منظور دسته بندی مشکلات خود و تعیین اولویت ها، ابراز رفتار و قضاوت های منطقی در جهت کنترل هیجان های عاطفی و روش های صحیح ابراز آن ها)، مددکاری گروهی (پیشگیری از بروز مسائل و مشکلات فرهنگی و اتخاذ راهکارهای گروهی، گسترش ارتباطات بین فردی و کنش های متقابل مناسب در گروه ها، کمک در جهت اجتماعی شدن و فرهنگ پذیری) و مددکاری جامعه ای (کمک به افزایش مشارکت های جمعی در حل مشکلات مربوط به جامعه، کمک به بررسی و طبقه بندی معضلات اجتماعی). مطابق قوانین ایران، وکیل پایه یک دادگستری در هر پروندهای می تواند دفاع از موکلش را بر عهده بگیرد، هر چند گهگاه زمزمههایی دربارهی تخصصی شدن وکالت در ایران مطرح میشود، اما این مساله هیچ وقت جدی نشده است.

موکل ،شخصی که وکالت می دهد. در هر حال به نظر میرسد که در فرض اطلاق اذن در توکیل و عدم وجود قرائن خارجی، به عنوان قاعده باید بر این اعتقاد بود که وکیل دوم در طول وکیل اول قرار دارد و وکیل او نیز می باشد نه آنکه با او بیگانه و در عرض او باشد زیرا موکل هنگامیکه حق توکیل میدهد، میخواهد وکیل اول بر اعمال وکیل دوم هم نظارت داشته باشد و وکیل دوم از طریق وکیل اول با او در ارتباط باشد وگرنه از ابتدا، خود او به انتخاب دو وکیل مبادرت میورزید. فراموش نکنید در هر پرونده ای یکی از اصول مهم و بنیادین، راستی و صداقت موکل با وکیل است که باعث می شود وکیل با دستی پر، دفاعی همه جانبه را از موکل ارائه نموده و جلو تضییع حقوق او را بگیرد. مانند همه وکلا، وکلای کیفری نیز باید ابتدا دوره لیسانس خود را بگذرانند ، سپس مدرک حقوق بگیرند. اما دادخواست های شکایت های کیفری باید در دادسرا مطرح شود و در دادسرا نیاز به حضور وکیل است. قانون کیفری رو به رشد است.

به دلیل همین تفاوت بارز وظیفه وکیل کیفری بسیار سنگین است و توصیه می شود حتما پرونده های کیفری خود را در کنار وکیل کیفری متخصص پیش ببرید. مهارت های عالی دفاع در زمینه های شفاهی و کتبی به منظور بحث درمورد پرونده مشتری در برابر قاضی و اقناع هیئت منصفه. اصطلاح مفروز در برابر مشاع زمانی به کار می­رود که از نظر مقررات ثبتی، قصد جداکردن یک قسمت از سهم مالکیت یکی از شرکاء از سهم سایر شرکاء در ملک معین مطرح باشد. پرونده های کیفری به دلیل حساسیت بالای خود نیازمند وکیل کیفری هستند که از هوش بالایی برای به کار بردن به جای قوانین برخوردار باشند، بهترین وکیل کیفری غرب تهران برای رسیدگی به پرونده باید نسبت به جمع آوری اسناد به کلانتری مربوطه مراجعه کند و نسبت به پیش برد مسائل پرونده پیگیری های لازم را صورت دهد. در مورد استشهادیه نیز باید گفت که مطابق با نمونه ی است که سازمان ثبت اسناد و املاک آن را ارائه” وکیل املاک مشهد” میکند و در ۲ نسخه چاپی در اختیار متقاضیان قرار میدهد “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد“ . اما با توجه به قوانین و آیین نامه های کانون های وکلای دادگستری و همچنین برخی قوانین دیگر ، یک وکیل پایه یک دادگستری باید تمرکز فعالیت خود را همان حوزه ای که کانون مطبوع وی درآنجاست و ایشان از آن کانون پروانه کسب نموده است ، قرار دهد.

اما در شکایات حقوقی، موضوع مورد رسیدگی باید حتما در برگه دادخواست و برگه هایی که در دادسرا به این کار اختصاص داده شده است، نوشته شود چرا که در غیر اینصورت به شکایت رسیدگی نمی شود. زمین هایی که سابقه احیا داشته و اشخاص از آن بهره برداری میکرده اند ولی به مدت 5 سال پشت سر هم بدون عذر موجه از آن زمین بهره برداری نشود، آن اراضی بایر نامیده میشود. تکمیل این دو درجه به طور معمول در کل هفت سال طول می کشد. چنانچه به واسطه اختلاف شدید، والدین کودک جدا از یکدیگر زندگی نمایند و کودک همراه پدر یا مادر باشد. بر اساس ماده ۱۱۶۹ قاون مدنی، در صورت جدایی والدین، سرپرستی کودک تا هفتسالگی بر عهده مادر و پس از آن بر عهده پدر است. با تدوین قوانین جدید کیفری و اتهام بر اساس قوانین، نیاز به وکلای کیفری برای دفاع از متهم نیز افزایش می یابد. ایدهپردازان انضباطی دانستن نظارت نیز در دفاع از رأی خود چنین اظهار نظر میکنند: از آنجا که وظیفة شورا در امر انتخابات تنها تطبیق عمل مجری با قوانین مربوطه است. ارکان دعوای خلع ید ۴ مورد است که برای اقامه دعوا در خصوص آن، باید این ارکان را در نظر گرفت و دادگاه نیز مکلف است بر اساس این ارکان، به موضوع رسیدگی کند.

بیشتر بخوانید:

https://vakilparvandi.ir/وکیل-مواد-مخدر-و-مجازات-تریاک-و-شیشه-و-ک/


دسته ها :
پنج شنبه بیستم 8 1400


این نوع طراحی بسیار زیبا است و طرفداران بسیاری دارد اما باید دقت داشته باشید زیرا افراد هر از گاهی دوست دارند که در محیط خصوصی به خلوت بپردازند و زمان خود را در آنجا سپری کنند. با پیشرفت تکنولوژی در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان المان های جدیدی وارد عرصه معماری شدهاند که زیبا درخشیدند و پارتیشن شیشه ای می تواند بهترین محیط را در خانه ایجاد کند. امروزه یکی از سبک های معماری که بسیار از آن در طراحی داخلی استفاده میشود استفاده از سبک مدرن است که معمولاً طراحی خانه ها با پلان باز و گسترده انجام می شود که به این صورت است که شما وقتی به خانه نگاه می کنید همه چیز را در یک راستا مشاهده می کنید و قسمت خصوصی در آن وجود ندارد. در خانه هایی که بخشهای عمومی و خصوصی دارند میتوانید مواردی را مشاهده کنید که افراد دوست دارند فضای خصوصی در اختیار داشته باشند تا بتوانند به کارهای شخصی شان برسند. اگر بنا به شرایطی مجبور شوید طرح یک اتاق خاص را تغییر دهید؛ در صورت عدم استفاده از جداکنندههای تک جداره، این کار میتواند تا حدود زیادی برایتان پرهزینه باشد. کابین ها یک روش سنتی برای تقسیم دفتر کار با طرح باز است.

PDLC (شیشه هوشمند کریستال مایع)، یک روش برای ساخت شیشههای هوشمند میباشد که در این روش، شیشه قابلیت پراکنده کردن نور را با استفاده از یک میدان الکتریکی قابل تنظیم فراهم میکند. این شیشه یک کلید دارد که در حالت روشن، شیشه را مات کرده و در حالت خاموش شیشه را شفاف میکند. شیشه هوشمند چگونه کار میکند؟ توسط پارتیشن شیشه ای ساختاری برای تفکیک و جدا سازی که بخاطر تعدد استفاده در فضاهای اداری و دفاتر کار به پارتیشن اداری معروف شده است . این خاصیت در شیشه هوشمند به این معنا است که شما می توانید با یک دکمه شیشه را از حالت مات به شفاف و بالعکس تغییر دهد. در ساخت این نوع شیشهها از نوعی کریستال مایع استفاده میشود. عموملا پارتیشن اداری بصورت تک جداره و دوجداره طبقه بندی میشود . از آنجایی که پارتیشن های شیشه ای ارزان تر از بقیه پارتیشن ها هستند، هزینه کلی شما برای پارتیشن بندی فضای اداری یا شرکت پایین می آید. الکتروکروماتیک موادی هستند که با استفاده از جریان الکتریکی تغییر رنگ می دهند یعنی جریان الکتریکی با ایجاد کردن یک واکنش شیمیایی باعث تغییر رنگ این مواد می شود.

امروزه در محیط های اداری و منازل استفاده از پارتیشن بندی و پارتیشن های متفاوت مانند پارتیشن شیشه ای رایج شده است که به طور کل پارتیشن ها به دو دسته تک جداره و دوجداره تقسیم می شود. امروز شما رو با یکی از فناوری های جذاب در صنعت شیشه سازی آشنا میکنیم و به طور کامل راجب این فناوری و همینطور آینده آن مطالب مهمی را شرح خواهیم داد ، Smart glass یا شیشه هوشمند یکی از جدیدترین فناوریها در صنعت شیشه سازی است، در ادامه به این می پردازیم که شیشه های هوشمند چه نوع شیشههایی هستند. به طور کلی چوب و هر آن چه که از چوب ساخته میشود جنبه زیبایی هم به محل قرارگیری خود میدهد. اما استحکام و مقاومت فلز بسیار بالا است و در برابر ضربه و فشار مقاومت بسیار بالایی از خود نشان میدهد. پارتیشن های چوبی از پارتیشن های ساده هستند که بسیار استحکام بالایی دارند و در فضا گرما ایجاد میکنند و همچنین به دلیل شباهت نزدیکی آن با متریال های مبلمان و دکوراسیون داخلی از لحاظ بصری میتوانند در روحیه افراد تاثیر گذار باشند. پارتیشن چوبی مقاومت و استحکام خوبی دارند. برای مثال به جای هزینه کردن برای ساخت کتابخانه میتوانید از پارتیشن ها استفاده کنید که به صورت دو طرفه هستند و در یک قسمت وسایل های دکوراتیو را قرار دهید و در قسمت دیگر کتاب های مورد نیاز و تعداد محدود آن را قرار دهید. 

شیشه مورد استفاده در پارتیشن شیشه ای به دلیل خاصیت انعکاسی که دارد، روشنایی فضا را دو چندان می کند و این می تواند یک امتیاز مثبت در جهت صرفه جویی مصرف برق شود. مورد بعدی پارتیشن های فلزی است که از آهن، برنج، فولاد، آلومینیوم ساخته شده است که به دلیل اینکه این سبک پارتیشن ها قدیمی شده اند؛ دیگر از فلز استفاده نمی کنند. شما میتوانید با کارشناسان فروش شرکت اَرژن دُر تماس بگیرید و در مورد نحوه کار و قیمت محصولات سوألات خود را مطرح کنید. قیمت پارتیشن های اداری دیجی کارا بهترین قیمت موجود در بازار می باشد.اگرنیازبه طراحی ،ساخت و نصب پارتیشن اداری دارید می توانید با شماره های ۰۹۱۲۸۰۸۹۵۵۸ و یا ۰۹۳۸۴۳۶۰۱۰۱ تماس بگیرید و یا ازطریق شبکه های اجتماعی با ما درارتباط باشید. قدم پنجم: کلیۀ خصوصیات ارائه شده در رابطه با پارتیشن بندی اداری را در نظر بگیرید. امروزه با استفاده از فناوری نانو می توان خصوصیات مختص به شیشه را کنترل و تغییراتی را در اتم های آن ایجاد کرد. پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که در دکوراتیو از آن ها استفاده می شود. 

در مورد پارتیشن شیشه ای:

https://partitionparchin.com/double-glazed-partitions/
دسته ها :
پنج شنبه بیستم 8 1400


آیا می توان هر روکش صندلی ماشین را تمیز کرد؟ همچنین به راحتی می توان آن را شستشو داد. یعنی هنگام کثیف شدن می توان آن ها را شستشو داد. از معایب روکش های پارچه می توان به سخت بودن تمیز کردن و شستشوی ان اشاره کرد که در هنگام کثیف شده دشوار می باشد و نمی توانید به سادگی روکش های چرم روکش را تمیز کنید . هر یک از این جنس ها معایب و مزایای خاص خود را دارند که در قسمت های قبلی به صورت کامل به توضیح تک تک آن ها پرداخته شد. طراحان این نوع از پوشش صندلی، راه حل خوبی برای رفع معایب هر یک از دو دسته قبلی پیدا کردهاند. برای رفع مشکلات روکشهای پارچهای و روکشهای چرمی طراحان جدید از ترکیب این دو نوع استفاده کردهاند، که امروزه طرفداران بسیاری دارد. همچنین به طور کلی روکشهای پارچهای ثبات رنگ بیشتری دارند و تغییر رنگ در آنها بسیار کمتر از سایر اجناس است. لازم است بدانید که اگر دوست دارید تا اتومبیل اسپرتی را داشته باشید می توانید به راحتی روکش صندلی خودرو چرمی را برای این منظور انتخاب نمایید، ولی در صورتی که دوست دارید تا هزینه های کمتری را برای خرید بهترین روکش صندلی اتومبیل خرج نمایید می توانید روکش صندلی پارچه ای را برای این منظور انتخاب کنید.

خب اکنون که تصمیم گرفتید روکش صندلی خودرو را عوض کنید، در بین فروشگاه های مختلف و روکش های متنوع آنها سردرگم خواهید شد و مسلما وقت زیادی را برای انتخاب روکش مناسب و بهترین فروشگاه فروش روکش صندلی از دست خواهید داد. در این فروشگاه می توانید متنوع ترین مدل های روکش صندلی خودرو را خریداری کنید. تنها عیب بزرگ روکش های تولید شده از این جنس سرد و گرم شدن بیش از حد آنان در فصل زمستان و تابستان است که قدری می تواند برای رانندگان آزار دهنده تلقی شود. مدل مخمل چرمی: اگر عاشق خرید روکش های چرم هستید اما دوست ندارید که گرمای بیش از حد آنان در فصل تابستان و یا سردی بیشترشان در فصل زمستان سبب ایجاد ناراحتی برایتان شود و تازه به لحاظ قیمتی نیز روکش مدنظرتان برایتان مقرون به صرفه درآید، توصیه می کنیم به سراغ خرید مدل های تولید شده از مخمل و چرم (چه از نوع چرم طبیعی و چه از نوع چرم مصنوعی) بصورت ترکیبی بروید.

روکش صندلی اصولا از جنس چرم و یا پارچه ای تولید می شود و یا ترکیبی از جنس پارچه و چرم. در ابتدا باید گیره یا نخ روکش ها را باز کنید و از فنر جدا کنید. ویژگی دیگر دوام بالای روکش در برابر ساییدگی است. بیشتر افراد از تعریق بیش از اندازه در فصل گرما به هنگام رانندگی شکایت دارند و عدم تعریق یکی دیگر از مهمترین ویژگیهای یک روکش صندلی خودرو خوب است. این نوع از روکش ها موجب انتقال بیش از حد سرما به فضای داخل خودرو می شود. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که اصولا داخل ماشینتان شلوغ و بهم ریخته است بهتر است از روکش صندلی چرمی استفاده کنید. روکشهای خودرو به سه دسته تقسیم میشوند که مشتریان طبق نیاز و بودجه بندی خود میتوانند از بین آنها خرید کنند. در زمان خرید روکش صندلی خودرو باید به برخی از نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین گزینه را از بین روکش های موجود انتخاب کنید.

ما برای سهولت کار شما، لیستی از ۴۰ نمونه روکش صندلی خودرو ارزان، زیبا و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. مدل پارچه ای: روکش صندلی خودرو مدل پارچه ای از قدیمی ترین محصولات موجود در بازار است. از اولین مزایایی که روکش های چرمی دارند ، راحتی و اسان بودن پاک کردن و تمیز کردن و نگهداری ان ها می باشد که در مقایسه با روکش های پارچه ای بسیار اسان است به طوری که تنها با یک دستمال مرطوب می توانید روکش را مانند روز اول تمیز کنید . جالب است بدانید که روکش صندلی خودرو نه تنها باعث زیبایی خودرو می شود، بلکه به ایجاد احساس راحتی نیز کمک می کند. روی بعضی از روکش های صندلی خودرو برای زیباتر شدن، گل دوزی های زیبایی انجام شده است. در هنگام خرید روکش صندلی خودرو باید به قابلیت شست شوی آسان و رفع سریع لکه ها و کثیفی ها از روی روکش صندلی توجه زیادی داشته باشید. این از لحاظ طراحی اسپرت مشخص است ، با کیسه های هوا جانبی بدون مشکل قابل استفاده است و به راحتی در ماشین لباسشویی تا 30 درجه تمیز می شود.

ادامه مطلب:

https://behnikan.ir/product-category/خودرو-و-ابزار/روکش-صندلی/ایرانخودرو/روکش-صندلی-پژو-206/


دسته ها :
سه شنبه یازدهم 8 1400

نرم افزار ورد نرم افزاری است که همچنین ویرایشگر نامیده می شود ، این نرم افزاری است که به کاربر اجازه می دهد متن خود را در رایانه وارد کرده و بر این اساس قالب بندی را ذخیره کند. با استفاده از این برنامه ها می توانید متون را تایپ کنید ، پاراگراف ها و کلمات لازم ، سبک و قالب بندی را ارائه دهید. برای متن خود فیلد ایجاد کنید و تصاویر و عناصر دیگر را در فایل قرار دهید تا اطلاعات موردنظر را بهتر آماده کرده و در انتها چاپ کنید.


تا کنون ، نرم افزارهای ویرایش متن زیادی از جمله: MS Word ، NotePad ، TextPad و موارد دیگر ارائه شده است.


در همین حال ، نرم افزار Word قادر بود قدرتمندتر از سایر نرم افزارها عمل کند و مخاطبان زیادی را جذب کند.

نرم افزار ورد یکی از نرم افزارهای ارائه شده توسط مایکروسافت است که در بسته نرم افزاری آفیس گنجانده شده است. با استفاده از این نرم افزار و ابزارها ، می توانید متن ، فرمت خود را ویرایش کرده و تصاویر ، نمودارها و سایر اشیاء بصری را در قسمتهای مورد نیاز خود قرار دهید.


نرم افزار Word را می توان بهترین نرم افزار ویرایش متن در سیستم عامل ویندوز دانست که علاوه بر سهولت استفاده ، عملکردهای زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهد و کاربران می توانند به راحتی و به سرعت تمام ابزارهای موجود را بررسی کرده و متون خود را آماده کنند.


یکی از ابزارهای ارائه شده در این نرم افزار و تأیید بسیاری از نویسندگان ، ابزارهای مربوط به ایجاد لیستی از تصاویر و فهرستی از عناوین بود که نویسندگان دیگر نیازی به ایجاد فهرستی از کتابها یا مقالات آنها به صورت دستی و با چند کلیک نداشتند. در صورت تغییر بخش در صفحات ، می توانید این لیست را ایجاد کرده و آن را به روز کنید.


لینک ثبت نام آموزش ورد :

https://oxyclass.com/product/word/

دسته ها :
جمعه سیم 7 1400

یکی از انواع دستورات موقت، دستور توقف عملیات اجرایی است که به معنای درخواست موقت اجرای حکم بنا به خواسته فرد خواهان و نیز حکم دادگاه، تا تعیین تکلیف حقوق تمامی ذینفعان است.

باطل و بی اثر نمودن دستور مرجع صالح برای شروع یک عملیات اجرایی را ابطال اجرائیه میگویند و منظور از ابطال عملیات اجرایی، باطل و بی اثر نمودن و اعاده به وضع سابق اعمال انجام شده می‌باشد.

بسیاری از افراد به دلیل عدم آشنایی به روند دادخواست اعتراض ثالث اجرایی و نیز دستور عملیات اجرایی، از گرفتن حقوق خود باز می‌مانند. چرا که معمولا دستور توقف در اعتراض ثالث اجرایی به یک حکم رخ می‌دهد. توقیف اجرایی توقیفی است که از طریق واحد اجرای ثبت و یا اجرای احکام و پس از حکم قطعی صورت می‌گیرد.

 

بنابراین، دستور توقف عملیات اجرایی، یعنی متوقف کردن موقت اجرای حکم قطعی دادگاه و یا اداره ثبت.

مطابق با ماده ۲۴ قانون اجرای احکام مدنی، دادورز اجرای احکام، پس از شروع فرایند اجرای حکم نمی‌تواند اجرای حکم را تعطیل نماید و یا به تاخیر اندازد، مگر به حکم دادگاهی که صلاحیت صدور دستور توقف عملیات اجرایی را داشته باشد.

 

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص توقف عملیات اجرایی به شما توضیحاتی بدهیم. اما در ابتدا باید بدانیم که اجرائیه چیست و چه مراحلی را برای صدور باید پشت سر بگذراد. با ما تا انتها همراه باشید .

 

اجرائیه چیست؟

اجراییه فرم چاپی است که برای اجرای حکم صادر شده و توسط آن الزام محکوم به انجام آنچه در حکم دادگاه آمده است به او تذکر داده می‌شود تا در مهلت مشخص آن را اجرا کند. در اصل اجراییه برگه‌ای است که به درخواست فرد شاکی، به منظور آگاهی کسی که اجرا علیه اوست، از طرف دادگستری یا ثبت، ابلاغ میشود.

 

مراحل صدور اجرائیه به چه صورت است؟

برای صدور اجرائیه، ابتدا محکوم له باید درخواست اجرائیه را به دفتر دادگاه تقدیم کند. زیرا مراحل صدور اجرائیه بدون درخواست محکوم له انجام نخواهد شد. بعد از آن دفتر دادگاه صادر کننده حکم بدوی درخواست اجرای حکم را به همراه پرونده به دادگاه تقدیم می‌کند. دادگاه در صورت احراز شرایط برای صدور اجرائیه، دستور لازم برای آن را صادر میکند.

 

مراحل صدور اجرائیه به شرح ذیل می‌باشد:

·       محکوم له یا شاکی درخواست اجرای حکم را داشته باشد.

·       حکم به محکوم علیه یا وکیل و یا قائم مقام قانونی وی ابلاغ شده باشد.

·       موضوع حکم معین باشد.

·       حکم صادر شده قطعی شده باشد.

 

هزینه اجرا و صدور اجرائیه دادگاه

اگر ظرف ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ اجرائیه، محکوم علیه خودش حکم را اجرا کند، هیچ حق اجرایی دریافت نمی‌شود. اگر بعد از ده روز، طرفین با هم توافق کنند، حق اجرا نصف میشود. به موجب این حکم معادل مبلغ مورد مطالبه از اموال محکوم علیه توقیف شده و فروخته می‌شود و از مبلغ حاصل از فروش اموال حقوق خواهان پرداخت میشود.

در صورتی که قاضی پرونده در صدور رای اشتباه کند و حکم اجرائیه به اشتباه صادر شود، محکوم علیه یا شخص ثالث می‌توانند از طریق ابطال اجرائیه دادگاه مانع از اجرای اجرائیه شوند. البته در این موارد استفاده از وکیل ثبتی حاذق و با تجربه به شدت توصیه می‌شود.

 

تعریف ابطال حکم اجرائیه

در صورت پیروزی خواهان در دادگاه و صدور رای اجرائیه در دادگاه، خوانده برای جلوگیری از اجرای اجرائیه که توسط قاضی واحد اجرای احکام مدنی انجام می‌شود، می‌تواند دادخواست ابطال اجرائیه را مطرح کند.

ابطال اجرائیه دادگاه

ابطال اجرائیه به معنای باطـل نمودن، فسخ کـردن و لغو حکم اجرائیه می‌باشـد. بنابراین محـکوم علیه یا شخص ثالث می‌تـوانند جهـت ابطـال اجرائیه اقدام کند. البته در صورتیکه به رای صـادره معترض باشند و احتمال دهند خطا و اشتباهـی در روند بررسـی پرونده و صدور حکم رخ داده است.

برای اجرای حکم‌های قضایی کسی که حکم به سود وی صادر شده باشد باید درخواست صدور اجرائیه کند. یعنی وقتی حکم صادر شد خود به خود اجرا نمی‌شود بلکه کسی که رای به سود وی داده شده باشد باید اجرای آن را تقاضا کرده و به دنبال آن اجرائیه باشد.

انواع ابطال اجرائیه در قانون کدامند؟

1.    ابطال اجرائیه دستور موقت

2.    ابطال اجرائیه تامین خواسته

3.    ابطال اجرائیه ثالث

 

ابطال اجرائیه دستور موقت

اگر تا مدت۱۰ روز بعد از صدور حکم از سوی دادگاه، خواهان اقامه دستور اصلی دعوا نکند، محکوم علیه می‌تواند خواستار ابطال اجرائیه دادگاه در مورد دستور موقت شود.

ابطال اجرائیه تامین خواسته

ابطال اجرائیه دادگاه در صورتیکه خواهان دعوای اصلی را اقامه نکند و خوانده نسبت به پرداخت بدهی اقدام کند، می‌تواند رخ دهد.

 

ابطال اجرائیه ثالث

شخص ثالث می‌تواند تحت شرایطی ابطال اجرائیه را تقاضا کند. موارد ابطال اجرائیه توسط شخص ثالث شامل موارد ذیل می‌باشد:

- اگر اجرائیه صادر شده باشد ولی هنوز تجدید نظرخواهی انجام نشده باشد.

- اگر رای قطعی باشد و شخص ثالث در دادرسی که منتهی به صدور حکم نهایی شده است، حضور نداشته باشد.

 

در موارد زیر می‌توان، تقاضای توقف عملیات اجرایی را به دادگاه ارائه نمود:

 

فوت و یا حجر محکوم علیه

چنانچه فرد محکوم فوت نماید و یا محجور شود، می‌بایست ورثه مرحوم و یا مدیر اموال محجور طرف دعوی قرار بگیرد. بنابراین، عملیات اجرایی تا مشخص شدن ورثه و یا تعیین قیم و مدیر اموال برای شخص محجور متوقف می‌گردد.

 

رضایت محکوم له

اگر فردی که حکم توقیف اجرا به نفع وی صادر شده، رضایت کتبی خود را مبنی بر توقف و یا تاخیر در انجام عملیات اجرائیه، به دادگاه ارائه نماید، دادگاه دستور توقف عملیات اجرایی را صادر می‌نماید.

 

ادعای متصرف مال توقیف شده به داشتن حق از مال

چنانچه مالی که توقیف شده دارای متصرف باشد، مانع اجرائیه نیست بنابراین دادگاه دستور توقف عملیات اجرایی را در صورتی صادر میکند که متصرف طی یک دادخواست، مدعی حق مالکیت نسبت به کل و یا بخشی از ملک باشد. (مدارک ایشان قطعا باید مستدل باشند)

 

عدم تطابق مال اعلام شده از محکوم با واقعیت

اگر هنگام اجرای حکم مشخص گردد مال اعلام شده متعلق به محکوم نیست و یا اوصاف اعلام شده از طرف خواهان دعوی با اوصاف واقعی مال مطابقت ندارد (مثلا عدم تطابق پلاک ملک، متراژ، میزان مال منقول و ) دادگاه تا زمانی که این موارد اصلاح نشده باشد اجرای حکم را متوقف می‌نماید.

 

ارائه دادخواست واخواهی توسط محکوم علیه

اگر محکوم علیه در هیچ یک از مراحل دادرسی حضور نداشته باشد و نیز ابلاغیه‌های مربوط به پرونده را دریافت نکرده باشد و حکم صادره علیه وی غیابی باشد، می‌تواند تقاضای واخواهی نماید. در صورتی که قرار قبول واخواهی صادر شود، به منظور توقف عملیات اجرایی خواهد بود.

 

مالیت نداشتن

اجرای حکم را در صورتی میتوان متوقف نمود که محکوم به آن چیزی که توقیف شده، مالیت نداشته باشد.

 

اعاده دادرسی

چنانچه پس از صدور حکم قطعی، دلیل جدیدی حادث شود که قبلا در مراحل رسیدگی نبوده و این دلیل به نفع محکوم علیه باشد، می‌تواند تقاضای اعاده دادرسی بدهد. در این صورت با پذیرش اعاده دادرسی، دستور توقف عملیات اجرایی صادر می‌گردد.

 

مرور زمان

اگر از زمان صدور اجرائیه بیش از ۵ سال گذشته باشد و در این مدت فرد خواهان یا محکوم له، نسبت به پیگیری و تعقیب اجرای حکم اقدام نکرده باشد، اجرائیه بلااثر شده و دیگر قابل وصول نخواهد بود.

 

دادخواست تجدیدنظر پس از حکم قطعی به دلیل عذر موجه

محکوم علیه در صورتی می‌تواند دستور توقف عملیات اجرایی را خواستار شود که با دلایل موجه پس از قطعی شدن حکم بدوی دادخواست تجدیدنظر داده و با درخواست وی موافقت گردد.

 

مراحل پیگیری دستور توقف عملیات اجرایی

 

·    چنانچه فردی خواهان توقف عملیات اجرایی باشد، باید حتما ابتدا برای موضوع مشخصی که مرتبط با توقیف است، اقامه دعوی نماید. به همین منظور ابتدا باید با در دست داشتن اصل مدارک هویتی خود و نیز ادله مربوط به دعوی، به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه و دادخواست خود را ثبت نماید.

·    پس از ثبت دادخواست و ارجاع به شعبه می‌بایست اعتراض ثالث اجرایی نیز ثبت و به اقامه دعوی انجام شده استناد گردد.

·    چنانچه، دلایل فرد معترض به عملیات اجرایی موجه باشد، دستور توقیف عملیاتی تا زمان صدور حکم اقامه دعوی انجام شده صادر می‌گردد.

 

 

توقف و ابطال اجرائیه مهریه

در مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت، زوجه یا وکیل قانونی او می‌تواند به دفترخانه ای که عقد ازدواج آنها در آنجا ثبت گردیده، مراجعه نموده و تقاضای مطالبه تمام یا بخشی از مهریه را بنماید. بدین جهت می‌بایست مدارک شناسایی و عقدنامه خود را به همراه داشته تا جهت احراز هویت و انجام مراحل قانونی، تقدیم سردفتر نماید.

سردفتر بعد از احراز هویت، برگه اجرائیه‌ای را که در فرم‌های چاپی مخصوص باید تکمیل گردد، صادر نموده و هزینه اندکی دریافت می‌کند و در عقدنامه قید می‌نماید که چه مقدار از مهریه توسط زوجه از طریق صدور اجرائیه مطالبه شده است. انجام این کار به این دلیل است که زوجه مجددا نتواند همان مقدار را از یک مرجع دیگر مطالبه نماید.

بعد از صدور اجرائیه مهریه طبق روال جدید همه اقدامات از سوی سردفتر انجام می‌شود. بعد از صدور دستور مذکور معمولا اختلافاتی بوجود می‌آید که منجر به شکایاتی نسبت به آنها می‌شود که معترض ممکن است از اطراف دعوی و یا از اشخاص ثالث باشد.

 

اجرائیه در لغت به معنای ورقه ای است که به منظور آگاهی کسی که اجرا علیه اوست، از طرف دادگستری یا ثبت به وی ابلاغ و پس از مهلت مقرر، اجرا می‌شود. اجرائیه، روشی قانونی برای باز پس گیری حقوق خواهان از خوانده می‌باشد.

در شرایطی ممکن است قاضی در خصوص صدور رای اجرائیه، اشتباه کند یا بدهی بدهکار پرداخت شود، در این صورت می‌توان از طریق ابطال اجرائیه، اقدام به جلوگیری از اجرای اجرائیه کرد. اجرائیه انواع مختلفی دارد؛ برخی از انواع اجرائیه شامل اجرائیه ثبتی، اجرائیه دادگاه و اجرائیه مالیاتی می‌باشد.

 

رای دیوان عالی در رابطه با ابطال اجرائیه

درخواست خواهان منطبق با مقررات آیین‌نامه اجرای اسناد رسمی است و مرجع رسیدگی به درخواست مزبور اداره ثبت محل و هیئت نظارت منطقه ثبتی مزبور است. بنا به‌ مراتب قرار صادره خالی از اشکال تشخیص و عیناً تأیید می‌شود.

 

سند لازم الاجرا چیست؟             

سند لازم الاجرا سندی است که مالک آن می‌تواند بدون مراجعه به مراکز قضایی و با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و یا اداره ثبت، نسبت به مفاد آن دستور اجرائیه بگیرد، البته ذکر این نکته هم لازم می‌باشد که همه اسناد رسمی همچین قابلیتی را نخواهند داشت برای مثال ادعای مبتنی بر سند رسمی مالکیت به خواسته وصول اجرت المثل یک موضوعی حقوقی بوده که برای رسیدگی به آن فرد شاکی باید به مراجع قضایی مراجعه نماید. زیرا میزان و اساس ادعا در سند مالکیت تعیین نشده است.

 

هزینه‌های دادرسی توقف عملیات اجرایی

در دعوا توقیف عملیات اجرایی و ابطال اجرائیه ثبتی که موضوع آن وجه نقد است با توجه به بند یک ماده ۶۲ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ۱۳۷۹ ارزش خواسته همان مبلغ موضوع اجرائیه ثبتی است و تمبر هزینه دادرسی نیز باید بر اساس همان مبلغ محاسبه شود. البته برای پیگیری اینگونه از پرونده‌های حقوقی لازم است تا از وکلای باتجربه مشاوره حقوقی رایگان دریافت کنید.

 

 

 

دسته ها :
يکشنبه هفتم 6 1400

سرویس و تعمیر اجاق گاز قدیمی

 

چگونه می‌توان تعمیر اجاق گاز قدیمی را انجام داد؟ آیا امکان تعمیر اجاق گاز قدیمی وجود دارد؟ اجاق گاز یکی از لوازم‌های آشپزخانه است که در تمامی خانه‌های مسکونی یافت می‌شود. اجاق گازها در اندازه‌‌های کوچک و بزرگ، خیلی ساده یا دارای امکانات پیشرفته، بدون فر یا دارای فر در خانه‌ها و حتی محل کار مورد استفاده هر روزه افراد قرار می‌گیرند.

برای آشپزی و دم‌کردن چای نیاز به گرمای مستقیم و شعله می‌باشد که با توجه به دسترسی راحت و همچنین مقرون به صرفه بودن گاز، اجاق گاز بیشترین کاربرد را در این زمینه دارد.

اجاق گازها آنقدر ساده کار می‌کنند که شاید به نظر نرسد که به سرویس و نگهداری نیاز داشته باشند. ولی باید این نکته را بدانید که برای استفاده بهینه، مقرون به صرفه و جلوگیری از خرابی‌های احتمالی، اجاق گازها هم قطعا نیاز به سرویس شدن دارند، بخصوص اگر دارای امکانات خاصی مانند فر باشند.

به همین دلیل ما در این مقاله سعی کرده‌ایم با استفاده از تجارب تعمیرکاران متخصص، آموزش تعمیر اجاق گاز و نحوه عیب یابی و رفع مشکل این وسیله در منزل را به شما بیاموزیم تا در صورت بروز مشکل بدون نیاز به حضور تکنسین در محل خودتان بتوانید پی به ایراد دستگاه برده و مشکلات آن را رفع نمایید. با ما همراه باشید.

 

طریقه نصب اجاق گاز

قبل از مبحث سرویس و تعمیر اجاق گاز قدیمی باید نکاتی درباره نصب آن بدانیم. با رعایت نکات گفته شده می‌توانید به راحتی اجاق گاز خود را نصب نمایید.

·       از نصب اجاق گاز در محیط‌های کوچک و در بسته که امکان خارج شدن گازهای حاصل از سوخت نیست، خودداری کنید.

·       اجاق را در مسیر وزش باد نصب نکنید.

·       در قسمت محل اتصال دو سر شیلنگ به لوله کشی گاز  باید از بست مناسب استفاده شود.

·       طول شیلنگ نباید از ۱٫۵ متر بیشتر باشد و شیلنگ بایستی مخصوص گاز باشد.

·       پس از نصب اجاق گاز با کف صابون محل اتصال دو سر شیلنگ را از نظر نشت گاز تست نمایید.

·       از سر رفتن غذا بر روی اجاق پیشگیری کنید.

·       هنگام شستشوی سینی‌های اطراف مشعل‌ها از سیم ظرفشویی استفاده نکنید. برای این منظور از پارچه نم‌دار همراه با مواد شوینده مخصوص اجاق گاز استفاده کنید و پس از آن سینی را خشک نمایید.

 

تعمیر اجاق گاز قدیمی:

آیا می‌دانید تعمیر اجاق گاز قدیمی را باید از کجا شروع کنیم؟ برای تعمیرات اجاق گاز در محل ابتدا باید آن را عیب‌یابی کرد. اما باید برای عیب‌یابی اجاق گاز باید با مشکلات و معایب آن آشنا باشیم. یعنی باید بدانیم که هر عیب از کجا نشأت می‌گیرد. در ادامه این مقاله خواهید دانست که چطور می‌توانیم عیب‌یابی کنیم و بعد از آن به حل مشکل پیش آمده بپردازیم.

 

عیب یابی و تعمیر اجاق گاز قدیمی

 

عیب: پیلوت خاموش می‌شود.

اگر این اتفاق برای اجاق گاز شما رخ داده است نشان می‌دهد که مقدار گازی که به پیلوت می‌رسد کم است.

برای رفع این مشکل باید شعله پیلوت را تنظیم نمایید. اگر اجاق گاز شما از نوع مخلوط‌کن دار می‌باشد، باید صفحه محفظه آن را کمی ببندید.

 

عیب: مشعل‌های فوقانی اجاق گاز روشن نمی‌شود.

این عیب زمانی رخ می‌دهد که پیلوت خاموش باشد یا سوراخهای مشعل یا پیلوت مسدود شده باشند.

برای رفع این مشکل پیلوت را روشن کنید، بعد از آن سوراخ‌های مشعل را به دقت توسط یک میله باریک یا برس کوچک تمیز کنید. شما می‌توانید نازل پیلوت را تمیز یا تعویض نمایید.

 

عیب: نوک مشعل‌ها زرد رنگ می‌سوزد.  

در صورتی که نسبت هوا در مخلوط‌کن ‌کم باشد نوک مشعل‌ها به رنگ زرد در می‌آید. برای رفع این عیب باید صفحه تنظیم مخلوط کن را کمی باز کنید و همچنین در اجاق گاز‌های جدید اگر فاصله نازل تا لوله رابط به هم خورده باشد، آن را تنظیم نمایید. در تعمیر اجاق گاز قدیمی معمولا این مشکل بیشتر وجود دارد.

 

عیب: شعله وزش دارد و صدا می‌کند.

اگر نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد باشد این مشکل پیش می‌آید. برای رفع این مشکل باید صفحه مخلوط‌کن را کمی ببندید.

 

عیب: شعله با دود می‌سوزد.

درصورتی که مقدار گاز نسبت به مقدار هوا در مخلوط‌ گاز و هوا بیشتر باشد این اتفاق می‌افتد. برای رفع این عیب هنگام تعمیر اجاق گاز قدیمی کافیست تا‌ مقدار گاز را کم کنید. در صورت باز شدن بیش از حد نازل آن را تعویض نمایید.

 

عیب: شعله مشعل خیلی بلند است

دلیل این اتفاق زیاد بودن مقدار گاز و هوا میباشد. برای رفع این مشکل در اجاق‌های قدیمی باید مقدار گاز و هوا را کم کنید

 

عیب: فر روشن نمی‌شود

این اتفاق زمانی رخ میدهد که شعله پیلوت خاموش باشد یا اینکه تایمر در وضعیت صحیحی تنظیم نشده باشد. برای حل این مشکل هنگام تعمیر اجاق گاز قدیمی تنها کافیست تا پیلوت را روشن کنید و اگر  تایمر تنظیم نبود آن را تنظیم نمایید تا مشکل برطرف شود.

 

عیب: فر در درجه حرارت تنظیم شده ثابت نمی‌ماند

اگر ترموستات فر بطور صحیح تنظیم نشده باشد این اتفاق می‌افتد. برای رفع این عیب باید ترموستات فر را آزمایش و تنظیم نمایید. تنظیم ترموستات در هنگام تعمیر اجاق گاز قدیمی بسیار با اهمیت است.

 

نحوه تنظیم شعله اجاق گاز

 

زمانی که دکمه مشعل در بالاترین حد خود قرار داشته باشد شعله اطراف مشعل باید آبی بوده و ارتفاع آن باید حدود ۲۰ میلی‌متر باشد. در غیر این صورت شعله احتیاج به تنظیم دارد و برای این کار باید با آچار مناسب مهره تنظیم گاز را در جهت حرکت عقربه‌های ساعت و یا برعکس حرکت داد تا به حالت عادی برسد.

اگر بعد از تنظیم شعله‌های اجاق گاز، شعله‌ها خاموش شدند علت های متعددی میتواند داشته باشد که در ادامه مقاله تعمیر اجاق گاز قدیمی به آنها میپردازیم: 

 

علت‌های متعدد خاموش شدن شعله اجاق گاز

1.    کثیف بودن شعله ها که با تمیزکردن آن ها این مشکل رفع می‌شود.

2.    وقتی قسمتی از اجاق گاز عملکرد درستی نداشته باشد. ترموکوپل مانند یک سیستم ایمنی عمل کرده و خود به خود شعله را خاموش می‌کند.

3.    اگر شعله اجاق گاز بعد از رها کردن ولوم خاموش شد نشان از خرابی ترموکوپل دارد.

4.    در صورتی که ولوم گاز خراب باشد مشعل‌های گاز خاموش می‌شوند.

5.    در صورتی که الکترود‌های جرقه زن به خوبی در جای خود در فر اجاق گاز قرار نگرفته باشند نیز امکان خاموش‌شدن شعله وجود خواهد داشت.

6.    عدم جای گیری سر شعله‌ها موجب خاموشی شعله می‌شود.

7.    مسدود شدن و کثیف بودن مشعل‌ها و سوراخ‌های آن نیز از عوامل خاموش شدن شعله است.

 

 

آموزش تعمیر روشن نشدن اجاق گاز قدیمی

روشن نشدن اجاق گاز یا فر از آن دسته مشکلاتی است که ممکن است خیلی وقت‌ها برای اجاق گاز شما پیش بیاید. در این بخش علت‌های پیش آمدن مشکل روشن نشدن اجاق گاز بررسی شده‌اند. در صورتی که با مشکل روشن نشدن فر اجاق گاز روبرو شدید، از موارد زیر برای تعمیرات اجاق گاز استفاده کنید.

برای پیدا کردن این مشکل در هنگام تعمیر اجاق گاز قدیمی باید به سراغ بخش‌های زیر بروید:

1.    فیوز

2.    المنت کباب‌پز

3.    المنت پخت

4.    المنت سطح گرم‌کننده

5.    ترموکوپل

 

بخش اول: فیوز

آموزش تعمیر فیوز در اجاق گاز به شکل زیر است:

§       در این بخش منظور از فیوز، فیوز داخلی دستگاه است.

§       بعضی از فرها دارای فیوز داخلی هستند.

§       اگر مشکلی در سیم یا سایر اجزای برقی دستگاه پیش بیاید، می‌تواند فیوز را از کار بیندازد.

§       از کارافتادن یکی از اجزای برقی داخلی دستگاه نشان‌دهنده اتصال کوتاه و خرابی فیوز داخلی دستگاه است.

§       اغلب فرهایی که از فیوز استفاده می‌کنند، دارای نشانگری هستند که مشخص می‌کند کدام مدار تحت تأثیر یک فیوز معین است.

§       در صورتی که هر یک از فیوزها خراب شد باید المنت فر و سیم‌کشی فیوز را بررسی کنید.

§       علت خراب شدن فیوز را قبل از تعویض و تعمیر آن مشخص کنید تا پس از تعویض مجدداً دچار مشکل نشود.

§       در هنگام تعویض فیوز جریان نامی آن را تغییر ندهید.

§       پیش از تعویض فیوز دستگاه را از برق بکشید تا از خطر برق‌گرفتگی و آسیب‌های ناشی از آن جلوگیری کنید.

 

بخش دوم: المنت کباب‌پز

تعمیر المنت کباب‌پز در آموزش تعمیر اجاق گاز قدیمی به شرح زیر است:

محل قرارگیری المنت کباب‌پز در قسمت بالایی فر است. این بخش وظیفه تولید حرارت در هنگام گریل‌کردن را بر عهده دارد. اگر المنت کباب‌پز خراب شود با نشانه‌های ظاهری همراه است.

 

این نشانه های ظاهری عبارتند از:

1.    سیاه شدن المنت و مشاهده نشانه‌هایی از سوختگی

2.    قرمز نشدن المنت در هنگام روشن کردن آن

3.    جدا شدن المنت

 

پیش از بررسی المنت، برق دستگاه را قطع کنید. پنل پشت را بردارید و پایانه‌های المنت کباب‌پز را پیدا کنید. پایانه‌های المنت کباب‌پز و سیم‌ها را به دقت بررسی کنید. به دنبال علائمی از داغ شدن بیش از حد و یا آسیب‌دیدگی بگردید.

 

بخش سوم: المنت پخت

تعمیر المنت پخت در تعمیر اجاق گاز قدیمی به شرح زیر است:

محل قرارگیری المنت پخت در پایین فر است. بیشتر فرهای برقی دارای هر دو المنت بالا و پایین هستند. در اکثر گازهای فردار هردوی این المنت‌ها می‌توانند به‌طور هم‌زمان یا به صورت مجزا از هم روشن شوند.

اگر هردوی این المنت‌ها باهم روشن شوند 90 درصد از گرمای موردنیاز در هر سیکل پخت توسط المنت پایینی تأمین می‌شود. خرابی المنت پخت را نیز مانند کباب‌پز می‌توان از روی علائم ظاهری آن فهمید. این موارد عبارتند از:

1.    عدم سرخ شدن المنت پخت در هنگام روشن شدن

2.    مشاهده آثار سیاهی و سوختگی بر روی المنت

3.    متورم شدن یا جدا شدن المنت

 

نکته: اگر المنت دستگاه از نظر ظاهری مشکلی نداشت پیوستگی جریان را با استفاده از یک مولتی‌متر چک کنید.

نکته: اگر جریان وجود نداشت برق دستگاه را قطع کرده و پنل پشت را بردارید. سپس المنت را تعویض کنید.

نکته: اگر المنت دستگاه شما مشکلی ندارد، مدار پخت را چک کنید. برای بررسی مدار پخت باید یک تست ولتاژ زنده انجام شود.

این کار نیازمند حضور یک متخصص است و بهتر است افرادی که تخصص کافی در زمینه تعمیر اجاق گاز قدیمی دارند، این کار را انجام دهند.

 

بخش‌هایی که در هنگام تعمیر اجاق گاز قدیمی  باید مورد بررسی قرار بگیرند عبارت‌اند از:

1- فیوزها

2- ترموستات کنترل

3- بخش کنترل الکترونیکی است.

 

بخش چهارم: المنت سطح گرم‌کننده

نحوه تعمیرات المنت سطح گرم‌کننده (اجاق‌گازهای برقی) در آموزش تعمیر اجاق گاز قدیمی به شرح زیر است:

سطح گرم‌کننده در اجاق‌گازهای برقی معمولاً به صورت سیم‌پیچ یا سیم‌پیچ نواری با رویه بالایی صاف است.

عملکرد این بخش به این صورت است که سیم‌ها با استفاده از جریان الکتریکی تولید حرارت می‌کنند. این المنت‌ها حالت سیم‌پیچی دارند. برای بررسی هر یک، آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها را از پایانه جدا کرده و با استفاده از یک مولتی متر تست کنید. همچنین انتهای پایانه‌ها باید از نظر پوسیدگی و آسیب بررسی شوند.

در صورت مشاهده هر نشانه‌ای از پوسیدگی یا آسیب در پایانه‌ها، هردوی بلوک و سوکت‌ها را تعویض کنید.

برای تعویض بلوک پایانه قبل از هر چیز باید برق دستگاه را قطع کنید. برای دسترسی به المنت‌ها باید رویه گاز را بردارید، سپس سیم‌ها را از پایانه المنت جدا کنید.

 

بخش پنجم: ترموکوپل

شاید در اینجا برای شما این سوال مطرح شود که ترموکوپل چیست؟ قبل از ادامه آموزش تعمیر اجاق گاز قدیمی ، برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

 

ترموکوپل چیست؟

ترموکوپل یک قطعه به کار رفته در سیستم انواع اجاق گازهای آشپزخانه است که وظیفه به جریان انداختن شرایط ایمنی و هشدار را در هنگام کار با اجاق گاز دارد. قطعه ترموکوپل برای افزایش ایمنی در انواع اجاق گاز‌ها استفاده میشود و همین امر تا حد زیادی اهمیت بالای تعمیر ترموکوپل اجاق گاز را بیان می‌کند.

ساختار ترموکوپل

ساختار ترموکوپل به این شکل طراحی شده است که یک قطعه به نام بویین در هنگام خاموش شدن اجاق گاز به طور خودکار شیر گاز را قطع کرده تا مانع بروز حوادثی مثل آتش سوزی در اثر نشت گاز آشپزخانه شود. به همین علت وجود ترموکوپل در سیستم اجاق گاز از اهمیت بالایی برخوردار است.

از مهم‍ترین دلایل نیاز به استفاده از ترموکوپل در طراحی اجاق گاز می‌توان به کنترل و پخش شعله بر روی اجاق گاز اشاره داشت. بنابراین به کار گرفته شدن قطعه ترموکوپل در کنار فندک در سیستم اجاق گاز بسیار تاثیرگذار است. تعمیر ترموکوپل اجاق گاز  قدیمی از سری نکاتی است که در نگهداری صحیح و رفع نقص کاربردی انواع اجاق گاز در آشپزخانه نقش دارد.

 

علائم خرابی ترموکوپل اجاق گاز

یکی از علائم بارز عملکرد نامناسب ترموکوپل اجاق گاز روشن نماندن شعله اجاق گاز و یا روشن نماندن فر در اجاق گاز است. در دیگر موارد می‌توان به شعله کم اجاق گاز و درست نسوختن شعله اجاق اشاره داشت. حالا برای تعمیر این عیب ها در ادامه مقاله تعمیر اجاق گاز قدیمی همراهتان هستیم.

شکل ظاهری ترموکوپل در هنگام بررسی وضعیت آن در اجاق گاز به راحتی بیانگر سلامت و یا عیب در ساختار این قطعه است. اگر محل اتصال دو فلز ترموکوپل دچار سوختگی شده باشد و به‌عبارتی اتصالات از هم جدا شده باشند، به احتمال زیاد ترموکوپل آسیب دیده و باید به فکر تعمیر ترموکوپل اجاق گاز باشید.

در حالت بعدی برای تست اینکه ترموکوپل کار می‌کند یا نه گاز را روشن کنید. بعد چند دقیقه با یک وسیله جانبی مثل باد بزن شعله را خاموش کنید. در این شرایط عمکلرد صحیح ترموکوپل، با اقدام به قطعی جریان گاز قابل تشخیص است. اگر جریان، گاز را قطع کرد ترموکوپل سالم است. در غیر این صورت معیوب شده و نیاز به تعمیر دارد. علاوه بر این درصورتی که ترموکوپل مدام جریان گاز را قطع کند، نشان دهنده این است که به خوبی سر دیگر آن گرم نمی شود. پس بهتر است که سر آن را به شعله بیشتر نزدیک کنید.

 

نصب ترموکوپل روی اجاق گاز

ممکن است وضعیت ترموکوپل آسیب دیده به گونه‌ای باشد که تعمیر ترموکوپل اجاق گاز قدیمی دیگر در عملکرد مناسب این قطعه تاثیر نداشته باشد. در این حالت باید به فکر تعویض ترموکوپل و به دنبال آن نصب ترموکوپل روی اجاق گاز باشید. برای تعویض ترموکوپل اجاق گاز در وهله اول یافتن جا و مسیر قرارگیری ترموکوپل اهمیت دارد. در ادامه در صورت داشتن دانش کافی در خصوص تعمیر ترموکوپل اجاق گاز با استفاده از آچارهای مخصوص، ترموکوپل آسیب دیده را با یک قطعه جدید جایگزین کنید. امیدواریم تا توانسته باشیم با این مقاله به شما در سرویس و تعمیر اجاق گاز قدیمی تان کمک کرده باشیم.

 

دسته ها :
جمعه پنجم 6 1400
X