دسته
لینک های مهم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11648
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

برخی از شرکت های تجاری، فعالیت‌هایی به صورت صنعتی، تولیدی، کشاورزی و اقتصادی انجام می دهند. تعدادی از افراد تجارت کننده تمایل بسیار زیادی به تاسیس شرکت های تجاری دارند تا بتوانند از ویژگی‌های مثبت آن ها استفاده کافی را ببرند. اما اگر همین تاجر ها نتوانند به صورت موفقیت آمیز از پس مسائل حقوقی و قانونی بر بیایند و حتی نتوانند کارشناس هایی را استخدام کنند، دچار مشکلاتی می شوند که در نهایت باعث پیچیدگی برای آن ها می شود و می تواند زیان ها و ضررهای بسیار زیادی را به آن ها متحمل شود. پس باید به این نکته توجه کنید که اگر شما می‌خواهید شرکتی را راه اندازی کنید، باید اول به طور کلی از همه ویژگی ها و حتی نقض های شرکت ها اطلاع داشته باشید. همچنین بتوانید افراد متخصص در حوزه های مربوط به خود را جذب و استخدام کنید. این شرکت‌ها می‌توانند به صورت قهری و یا اختیاری تاسیس و اداره شوند. در شرکت های اختیاری همه سرمایه گذاران، خود از پس کارها بر می آیند، اما شرکت هایی که به صورت قهری تاسیس می‌شوند، به این شکل می باشند که حدوداً یک یا دو سرمایه گذار با نظر بقیه مخالف می باشند و به اجبار آنها را قبول می‌کنند. شرکت های تجاری در ایران به ۷ قسمت تقسیم می شوند. شرکت های نسبی، شرکت های تضامنی، شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود و کم، شرکت های مختلط سهامی و شرکت های مختلف غیر سهامی، شرکت های تعاونی تولید و مصرف می باشند.

در ادامه برخی از این نوع شرکت ها را برای شما توضیح میدهیم.

انواع شرکت ها؟

شرکت های سهامی به این شکل می باشند که سرمایه‌های آنها به شکل سهام تقسیم شده است و تعدادی از این سهام ها به نام سهامداران می باشد. معمولاً در این شرکت‌ها که شرکت‌های سهامی نام دارند، تعداد شریک ها نباید از سه نفر کمتر باشد. این شرکت های سهامی به دو دسته: سهامی عام و سهامی خاص تقسیم می‌شوند. شرکت‌های سهامی عام به این صورت هستند که سرمایه مورد نظر شرکت را از طریق فروختن سهام به مردم به دست می آورند. اما شرکت های سهامی خاص به این صورت می باشند که همه سرمایه های آن ها هنگام راه اندازی شرکت توسط تاسیس کنندگان تامین شده اند. در شرکت های سهامی عام و سهامی خاص باید حتماً در انتخاب نام شرکت، عنوان نام سهامی عام و خاص وجود داشته باشد. شرکت های نسبی برای کارهای تجارت می باشند و تعداد شرکا میتواند از دو نفر بیشتر باشد. که حداقل برای انتخاب اسم آن باید نام یکی از شریک ها درج شود. اما اگر شریک ها نخواهند اسم آن ها برای واحد تجاری ثبت شود، می توانند از پسوندهای برادران و شرکا استفاده کنند. شرکت هایی که با مسئولیت های محدود می باشند، اغلب سرمایه گذاران و سهامداران آنها افرادی هستند که با یکدیگر رابطه های دوستانه و یا قوم و خویشی دارند. شرکت آن ها شرکتی خانوادگی می باشد. در شرکت های نسبی اگر سرمایه شرکت به قدری  نباشد که بتوانند قرض خود را پرداخت کنند، هر کدام از شریک ها باید نسبت به سرمایه ای که در شرکت دارند هزینه‌های آن قرض را بپردازند.

https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-30/600734-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%DB%8C

دسته ها :
دوشنبه چهارم 11 1400
تظاهرات ضد محدودیت‌های کرونا و الزامات دشواری که روز به روز توسط دولت‌ها اعمال می‌شود در آتن، هلسینکی، لندن، پاریس و استکهلم برگزار شد.

بر اساس این گزارش، صد‌ها نفر در پاریس دست به اعتراض زدند، زیرا قرار است از روز دوشنبه ارائه کارت تزریق واکسن کرونا در فرانسه اجرایی شود و افرادی که تا کنون واکسن دریافت نکرده‌اند با محدودیت‌هایی از جمله ممنوعیت سفر با پرواز‌های داخلی و حضور در رویداد‌های ورزشی، بارها، سینما‌ها و سایر مکان‌های تفریحی مواجه خواهند شد.

در سوئد نیز که برای شرکت در رویداد‌های داخلی با بیش از ۵۰ نفر، گواهی واکسن مورد نیاز است، حدود سه هزار تظاهرکننده در مرکز استکهلم دست به اعتراض زدند و در میدان اصلی شهر که برای جنبش‌های آزادی سازماندهی شده بود، تجمع کردند.

حدود یک هزار تن نیز در گوتبورگ دومین شهر بزرگ سوئد تظاهرات مشابه برگزار کردند.

به گزارش پلیس محلی، حدود چهار هزار نفر روز شنبه در خیابان‌های مرکز هلسینکی پایتخت فنلاند در اعتراض به محدودیت‌های کرونایی دست به اعتراض زدند.

گروهی به نام تظاهرات جهانی این راهپیمایی را سازماندهی کرد و هیچ ناآرامی یا خشونتی به پلیس گزارش نشده است.

گذرنامه واکسن نوع جدیدی از گذرنامه است که با استفاده از آن کشور‌ها وضعیت گردشگران و مسافران خارجی را بررسی و اجازه ورود صادر می‌کنند.
دسته ها :
يکشنبه سوم 11 1400

اگرچه این برنامه بسیار کاربردی است و به لحاظ نصب در سیستم و کاربری آسان است از جمله معایب آن می توان به سرعت پایین و عدم پاسخگویی نیاز شرکت ها یا کسب و کارهای بزرگ اشاره کرد. در زمینه آموزش حسابداری در ایران و خارج از ایران پژوهشهای زیادی انجام شده است که در ادامه به پژوهشهای خارجی و داخلی مرتبط با موضوع پژوهش پرداخته می شود. مدیران با استفاده از اطلاعات ارائه شده به وسیله حسابداری بهای تمام شده ، مراکزی از کارخانه را که کارآیی کمتری دارند و یا وظایف خود را به درستی انجام نداده اند ، شناسایی می نمایند. در مقاله حاضر صفات شخصیتی شامل آزرده­گرایی، برون­گرایی، گشودگی، موافق بودن و با­وجدان بودن، در ارتباط با موفقیت مدرسان آموزش حسابداری مورد بررسی و اولویت­بندی قرار گرفت تا چهارچوب شخصیتی مشخصی جهت تصمیم­گیری برای استخدام مدرسان حسابداری و تعیین مدرسان برتر ارایه شود. شکل 4، خروجی حاصل از نرمافزار Expert Choice برای اولویت­بندی صفات شخصیتی زیرمجموعه شاخص موافق بودن برای مدرسان حسابداری موفق را نشان می­دهد.

همکاران سیستم یکی از مشهورترین شرکت های نرم افزاری در ایران است. یکی دیگر از شرکت های ارائه کننده نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی، نرم افزار حسابداری شایگان است که با نام حسابگر در بازار شناخته می شود. قابلیت اتصال به سیستم هایی چون نرم افزار CRM به ویژه در مشاغل خدماتی و فروشگاهی داشته باشد. همانطور که گفته شد نرم افزار آرین سیستم مخصوص کسبوکارهای بزرگ و سازمانها بوده و مناسب حجمهای کاری بالا است. مهمترین نقطه ضعف این برنامه عدم وجود یک محیط جذاب و کاربردی برای حسابداران حرفهای و با تجربه است. مهمترین ویژگی این نرم افزار جامع حسابداری انعطاف پذیری بالای آن است، امکان اتصال به تمام تجهیزات سخت افزاری فروشگاهی از جمله دستگاه پوز و بارکدخوان در این نرم افزار وجود دارد. نرم افزارهای حسابداری از جمله برنامههای کاربردی و مفیدی هستند که امکان مدیریت و نظارت سریع و کارآمد امور مالی و حسابداری را در اختیار حسابداران و صاحبان کسب و کار قرار میدهند. امکان توسعه نرم افزار و نصب ماژولهای مختلف بسته به نیاز سازمان وجود داشته باشد. امکان شخصی سازی نرم افزار بر اساس نیاز سازمان و تعداد کاربر وجود داشته باشد. باوجوداینکه شرکت سازنده این نرم افزار آن را مناسب برای فروشگاهها و شرکتها میداند، اما با توجه به ویژگیهای آن بیشتر آن را بهعنوان یک نرم افزار فروشگاهی میشناسند.

در حال حاضر نرم افزارهای حسابداری برندهای مختلف داخلی در بازار موجود هستند که امکان استفاده از آنها برای شرکتها و سازمانها وجود دارد، هریک از این برنامهها دارای امکانات و ویژگیهای خاصی است که این برنامه را از سایرین متمایز میسازد، اگرچه برخی از آنها معایبی نیز دارند که باید در زمان خرید و انتخاب برنامه آموزش نرم افزار حسابداری به این مسائل توجه داشت. با توجه به اهمیت موضوع سؤالات زیر برای این تحقیق مطرح شد، ظرفیت بهینه از لحاظ اقتصادی و حسابداری چگونه است؟ این برنامه توانسته است با اتکا به پیادهسازی یک سیستم مالی یکپارچه از محبوبیت زیادی برخوردار شود. پس به این نتیجه می رسیم که یکی از مهمترین عوامل موفقیت در هر کسب و کاری تمرکز بر امور حسابداری و مالی آن کسب و کار می باشد. مهمترین نقطه ضعف این سیستم را میتوان در عدم قرارگیری سرفصلهای حسابداری طبق نظم و اصول دانست. نرم افزار آرین سیستم که ازجمله نرم افزارهای ارائهشده توسط این شرکت است، مخصوص سازمانها و شرکتهای بزرگ با حجم کاری بالا است. در تعریف دیگر میتوان گفت حسابداری به مفهوم پردازش اطلاعات مالی و نیز غیرمالی مرتبط با یک مجموعه است که در مشاغل و شرکتهای خصوصی و دولتی انجام میشود.

دسته ها :
يکشنبه سوم 11 1400

این هنرمند که به گفته خودش مدتی است دیگر مثل سابق در رادیو و تلویزیون کار نمی کند، درباره مباحثی چون علت کم کار شدنش در قاب تلویزیون، پیشنهادش برای بهبود شرایط و اینکه فکر می کند بزرگترین معضل این روزهای تلویزیون چیست، صحبت کرد.

آقاجانی ابتدا با اشاره به تعطیلی بیش از ۱۵ پروژه تلویزیونی، از این اتفاق ابراز تاسف کرد و گفت: «متاسفانه در همان قدم اول ریاست جدید صداوسیما، ۱۵ پروژه تلویزیونی خوابید و عملا به تعطیلی کشیده شد. من خودم به عنوان یک هنرمند سه قرارداد با سه سریال داشتم که در هر سه ی آنها، کارگردان تغییر کرد و کارگردان های جدید هم که وارد کار شدند عوامل خودشان را آوردند و ما هم بیکار در خانه نشستیم! این طبیعی است که هر کارگردانی می آید، گروه خودش را می آورد اما سوال اینجاست «اصلاً برای چه باید پروژه ای که کارش را شروع کرده دچار این تغییرات شود؟»

پیشنهادی برای این بر هم ریختگی ندارم!

بازیگر «دردسرهای عظیم» در ادامه به ذکر نام پروژه هایی پرداخت که قرار بود با آنها همکاری داشته باشد اما به واسطه تغییر عوامل، این همکاری ناتمام ماند و افزود: به عنوان مثال سریالی با عنوان «بی همگان» به تهیه کنندگی آقای مهام و کارگردانی رضا کریمی قرار بود ساخته شود و ما حدود یک ماه هم کار کردیم اما کارگردانش تغییر کرد و کلاً پروژه عوض شد و بازیگران هم تغییر کردند. یک سریال دیگر هم با عنوان «محرمانه» و یک مجموعه دیگر که متاسفانه نامش در ذهنم نیست دچار همین اتفاق شد و همه بازیگران تغییر کردند و ما با وجودی که قرارداد داشتیم خانه نشین شدیم!

آقاجانی سپس به این پرسش که چه پیشنهادی به شخص رئیس صداوسیما یا مدیران دیگر سازمان، جهت بهبود شرایط دارد؟ اینگونه پاسخ داد: راستش همه چیز برهم ریخته و من هنرمند نمی دانم برای ساختن این همه برهم ریختگی چه پیشنهادی باید بدهم. بدون تعارف بگوییم تا الان، اغلب کارهایی که در صداوسیما انجام شده خیلی به نفع درست شدن اوضاع نبوده و در همان بدو امر، ۱۵ پروژه تعطیل شد که البته دوستان خودشان تکذیب می‌کنند ولی واقعیت دارد.

وی همچنین به سیاست های جدید صداوسیما مبنی بر بازگرداندن هنرمندانی که به حاشیه کشیده شده اند، اشاره کرد و در عین حال گفت: در یکی دیگر از برنامه های جدید، عنوان کرده اند هنرمندانی که دیگر با تلویزیون کار نمی کنند را برمی گردانیم؛ اما با کدام بودجه؟! عده زیادی از هنرمندان به سمت شبکه نمایش خانگی و سینما رفته اند، چطور می خواهند آنها را با بودجه های کم برگردانند؟ وقتی هنوز پیشنهاد دستمزد ۱۰ سال پیش را به من هنرمند پیشکسوت می دهند!

فیلمنامه های فرمایشی، معضل اصلی تلویزیون است

بازیگر مجموعه های «ستایش ۲و ۳»، «دردسرهای عظیم»، «زمانه» و «تا ثریا» در بخشی دیگر از صحبت هایش در پاسخ به اینکه فکر می کند بزرگترین معضل این روزهای سازمان صداوسیما چیست؟ تاکید کرد: بزرگترین معضل، فیلمنامه های فرمایشی است. اگر دست فیلمنامه‌نویسان برای نوشتن باز باشد و به سلیقه خودشان قصه های فانتزی وارد جریان کنند، مشکل حل می شود. اما آنقدر خط های قرمز و آبی و بنفش داریم که اولا هیچ نویسنده‌ای حاضر به نوشتن نیست و بعد هم که می نویسد فیلمنامه اش، قلع و قمع می شود و حتی گاهی به نویسندگان گفته می شود شخصیت اصلی داستانشان را حذف کنند! چرا باید این اتفاق بیفتد؟ این اتفاقات اصلا خوب نیست.

این هنرمند درباره اینکه چقدر بر احترام به پیشکسوتان تاکید دارد و فکر می کند این امر چقدر از سمت تلویزیون جدی گرفته می شود؟ خاطرنشان کرد: من بارها گفته ام نه تنها در تلویزیون و سینما بلکه کلا کار تصویر ی متاسفانه سال هاست که رابطه ای شده است و زمانی هم که رابطه وجود داشته باشد کارایی بازیگران دیده نمی‌شود؛ بنابراین این روابط است که تعیین کننده است. سالیان سال است که این روابط در سینما و تلویزیون حاکم است و گویا یک اتفاق ثبت شده است. این قضیه به قدری آشکار است که دیگر قابل لاپوشانی نیست، بنابراین امثال من پیشکسوت هم در پشت و پسله ها هستیم و اگر در روابط، کسی را برای ایفای نقش‌های سن ما نداشته باشند، مثلاً می گویند صفا آقاجانی هم باشد!

آقاجانی در تکمیل همین بحث تصریح کرد: من بازیگر نه الان که سن و سالم بالا رفته، بلکه همیشه به عنوان مثال اگر خیلی کار کرده باشم، شاید سالی یک یا دو سریال باشد و این طور نبوده که سالی ۵ الی ۶ سریال داشته باشم. به نظرم در همان تعداد محدود سریال هایی هم که بودم خوشبختانه از دید مردم خوب بودم. خیلی از هنرمندان ما به خاطر همین روابط، خانه‌نشین شده‌اند که تعدادشان هم کم نیست. بسیار آدم‌های نامی، توانا و از هنرمندان یکتا و بی‌نظیری هستند که مدت‌هاست به خاطر همین فیلمنامه های ضعیف، ارتباطات قبیله ای و دستمزدهای بسیار پایین خانه‌نشین شده‌اند. در چنین شرایطی پس بهتر است آدم در خانه بماند، خصوصا در این شرایط کرونایی که جانمان را کف دستمان می گیریم تا یک لقمه نان در بیاوریم، آن هم قیمت ۱۰ سال پیش را به ما می‌دهند.

نقشم در «مستوران» کشته شد

وی در ادامه به حضورش در سریال تاریخی «مستوران» اشاره کرد و توضیح داد: «مستوران» یک کار فانتزی قدیمی است که قصه های قدیم را روایت می کند. به نظرم کار خوبی است و من راضی بودم. در این مجموعه نقش عمه حمیدرضا آذرنگ را ایفا می کنم که همان اوایل داستان کشته می‌شود و من وقتی فیلمنامه را خواندم فکر کردم نقشم با کشته شدن تمام می‌شود اما بعدها تماس گرفتند و گفتند نقش ادامه دارد و قرار است به شکل روح حضور داشته باشم. نقشم در «مستوران» تقریبا تمام شده و بخش خیلی کوتاهی باقی مانده است. در کل تجربه خوبی بود اما با وجود اینکه این هم پروژه عظیمی است، بازهم اواسط کار با تغییر کارگردان مواجه شد. من نمی‌دانم این چه مدلی است که جدیداً باب شده که کارگردان را وسط کار تغییر می‌دهند؟ امیدوارم اینگونه کارها در نهایت خوب جمع و جور شوند.

صفا آقاجانی در پایان گفت: به غیر از «مستوران» پیشنهاد دیگری از سوی تلویزیون نداشتم و فعلا در منزل استراحت می کنم. امیدوارم خبرهای خوب برای همه باشد. شخصا به عنوان یک هنرمند یک آب باریکه در زندگی‌ام دارم و ناامنی برایم وجود ندارد اما متاسفانه خیلی از هنرمندان تنها منبع درآمدشان همین بازیگری است اما خانه‌نشین شده‌اند که این اتفاق به ضررشان است؛ به خصوص در ایام کرونا که این اتفاق بیشتر به آنها ضربه زده است. امیدوارم اتفاقات خوبی در آینده رخ بدهد.

دسته ها :
جمعه اول 11 1400

اهدا کنندگان اعضای بدن معمولاً در زمان اهدا دچار مرگ مغزی شدهاند اما این امکان وجود دارد که در زمان اهدا، فرد اهداکننده زنده باشد. برای اهدا کنندگان زنده، قبل از اهداء عضو از آنها آزمایشهای گستردهای گرفته میشود. با خوردن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب قبل از نهار و شام میتوانید به از بین رفتن سنگها و سهولت در دفع آنها کمک کنید. ۲. سرکه سیب: سرکه سیب در بدن به اسید استیک تبدیل میشود که میتواند سنگهای ایجاد شده توسط کلسیم اگزالات و سایر مواد معدنی را تجزیه کند. اکثر موارد سنگ کلیه با داروهای مسکن، مایع درمانی، و یا سایر مداخلات پزشکی قابل درمان هستند. در بعضی از موارد پزشک ممکن است سنگشکنی با استفاده از امواج صوتی را تجویز کند. نوشیدن دو لیوان ۵ اونسی، اولی هنگام صبح روی معده خالی و لیوان بعدی چند ساعت قبل از شام، ممکن است باعث از بین بردن سنگهای کوچک کلیه شود. 

اگر روزانه دو یا چند نوشیدنی گازدار رژیمی بنوشید ، احتمال بیشتری برای ابتلا به بیماری کلیوی خواهید داشت. همچنین در افرادی که یک بار دچار سنگ کلیه شده اند، ۵۰ درصد احتمال ابتلای مجدد طی ۱۰ سال آینده وجود دارد. عموماً سنگهای کوچکتر، سریعتر و با درد کمتری دفع میشوند؛ 80 درصد سنگ هایی که کوچکتر از 4 میلیمتر هستند، بهصورت خودکار و ظرف مدت یک ماه از بدن خارج میشوند. سنگهای سیستین: این نوع سنگها درصد کمی را به خود اختصاص می دهند و در افراد دچار نوعی نارسایی ارثی تشکیل می شوند. آب انار همچنین حاوی ترکیباتی است که اسیدیته ادرار را کاهش میدهد و از بوجود آمدن سنگ کلیه جلوگیری میکند. برخی از تست های پنل بیماریهای کلیوی زیر ممکن است با صلاحدید پزشک برای تشخیص بیماری درخواست داده شود. آزمایش کراتینین (Creatinine): در این تست میزان کراتین موجود در خون و ادرار به منظور بررسی عملکرد کلیه، اندازه گیری می شود.

مطلب مهم : https://irurology.com/%D8%AF%D9%81%D8%B9-%D8%B3%D9%86%DA%AF-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%87/

از بیمار خواسته می شود که درون یک صافی ادرار کرده تا دیگر سنگ های کلیه نیز گرفته شوند؛ سپس این سنگ ها در آزمایشگاه بررسی می شوند تا علت ایجاد آن ها مشخص شود. این روشها به بررسی وجود سنگ در کلیه ها و مجاری ادراری کمک میکند. سنگها بهطور معمول براساس موقعیت آنها طبقهبندی میشوند: سنگ کلیه (nephrolithiasis)، سنگ مجاری (ureterolithiasis)، سنگ مثانه (cystolithiasis). بسته به اندازه سنگها، فرد ممکن است وجود آنها را احساس کند. یک قاشق چایخوری عصاره ریحان در روز ممکن است به جلوگیری و درمان سنگهای کلیه کمک کند. اسید اوریک یک محصول زائد است که از تغییرات شیمیایی در بدن ایجاد میشود. سنگ سیستین: در افراد مبتلا به اختلال سیستینوری که قادر به متابولیزه و تجزیه کردن اسید آمینه سیستین نیستند، این نوع سنگ کلیه ایجاد میشود که یکی از نشانههای آن دفع سیستین در ادرار و اسیدی شدن آن است. سنگهای اسید اوریک که معمولاً در اثر مقدار زیادی اسید در ادرار ایجاد میشوند.

سنگهای کلسیمی کلیه:بیشتر سنگ های کلیوی از نوع سنگ های کلسیمی هستند و معمولاً در فرم اگزالات کلسیم. معمولاً سنگهای کوچکتر کلیه بدون بروز علائم و مشکلات خاصی دفع میشوند اما سنگهای بزرگتر در مجاری ادراری لانه میکنند و منجر به درد میشوند؛ اگر این سنگها دفع نشوند، میتوانند عوارضی چون عفونت یا آسیبهای کلیوی را بهدنبال داشته باشند. سنگ های استروویت در پاسخ به عفونت، مانند عفونت مجاری ادراری تشکیل می شوند. اگزالات کلسیم و فسفات کلسیم باعث ایجاد سنگ های کلسیمی میشوند. جالب است بدانید که دو نوع سنگ کلسیمی تا به الان کشفشده است: سنگ کلسیمی اگزالات کلسیم و سنگ کلسیمی فسفات کلسیم. شایع ترین نوع سنگ کلیه شامل کلسیم در ترکیب با اگزالات یا فسفات است. اضافه وزن میتواند به کلیهها فشار آورد، اما انتخاب راهی ایمن برای کاهش وزن نیز مهم است. به طور کلی تشکیل سنگ کلیه هیچگونه علائمی ندارد و نشانههای بیماری تنها زمانی که سنگ به مرحله دفع و گذر از کلیه و میزنای (لوله انتقال دهنده ادرار از کلیهها به مثانه) میرسد بروز پیدا میکند. به طور کلی این بیماری در افرادی با محدوده سنی ۲۰ تا ۵۰ سال و بخصوص مردان شایعتر است.

دسته ها :
جمعه اول 11 1400
X