دسته
لینک های مهم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11651
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در شرایطی بوده باشید که شارژ تلفن همراهتان تمام شده باشد و شارژر گوشی خود را به همراه نداشته ایدو در چنین شرایطی ناچار بوده اید که از شارژر دیگران استفاده کنید. دست به دامن اطرافیان شده اید و هر نوع و جنس شارژری که وجود داشته باشد برایتان غنیمت بوده است. فقط کافی است که پورت آن به تلفن هراه شما خورده باشد و برای چند درصد هم که شده است گوشیتان را شارژ کنید.

شرط می بندم که همه ی ما زمانی که می فهمیم دوست یا همکار و نزدیکانمان شارژی دارند که به گوشی ما می خورد، حساسیت این که همیشه شارژر به همراه داشته باشیم از بین می رود و به امید آن شخص ، شارژر خود را هر روز حمل نمی کنیم.

ولی تا به حال یک درصد هم به این فکر کرده بودید که شارژر نا مناسب ممکن است به باتری موبایل شمه آسیب بزند و باعث خراب شدن گوشی شود؟

با خواندن این مطلب، با مشکلات و آسیب های احتمالی آشنا می شوید و بعد از آن در مورد استفاده از شارژر های ناشناس نا مناسب صرف نظر خواهید کرد.

جهت خربد انواع شارژر گوشی می توانید به فروشگاه فونی شاپ مراجعه کنید.همه شارژر ها باکیفیت و دارای مهلت تست می باشند.

 

تاثیر شارژر نا مناسب بر باتری موبایل

در زندگی امروزه تلفن همراه جز جدایی ناپذیر زندگی است.حساس ترین و با اهمیت ترین قسمت سخت افزاری تلفن همراه باتری آن است و برای استفاده بهینه از موبایل و مراقبت از آن باید از باتری موبایل مراقبت کرد.

باید توجه داشته باشید که یکی از اصلی ترین راه های مراقبت از باتری موبایل، استفاده از شارژر سالم و مناسب است. چرا که تحقیقات نشان داده است که استفده از شارژر نامناسب باعث می شود که تلفن همراه زود تر از زمان معمول با مشکل مواجه شود و باتری و مدار های آن آسیب ببیند.

 

شارژر مناسب

برای اینکه موبایل شما به درستی شارژ شود، شارژر مخصوص مدل گوشی خود استفاده کنید همچنین می توانید از پاور بانک ها استفاده کنید. چرا که این شارژر ها به گونه ای طراحی شده اند که ولتاژ شارژ دهی آن ها متناسب با ولتاژ گوشی شما است.

 

آشنایی با این مفاهیم به شما کمک می کند شارژر مناسب را تشخیص دهید

1.     فست شارژها

با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن فناوری ساخت گوشی های هوشمند، شارژر ها نیز تغیرات چشگیری داشته اند و تقریبا بیشتر گوشی ها سیستم fast charging  دارند و از اسم آن نیز پیدا است که در طول مدت کوتاه تری نسبت به موبایل های قدیمی شارژ می شوند.

این سیستم فست شارژ، ابداع شرکت های مختلف است که برای برتری برند خودشان به کار برده اند و استاندارد ها و ساختار خاص خود را دارند و از برندی به برند دیگر و از یک مدل گوشی به مدل دیگر متفاوت است.

ساز و کار فست شارژر ها به این شکل است که ولتاژ با توان بیشتری را می فرستند که البته این میزان بستگی به توان دستگاه دارد، تلفن همراه و در حقیقت باتری موبایل را نسبت به انواع شارژر های دیگر، زود تر شارژ می کند.

البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که در پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن فناوری گوشی های هوشمند، امکانات بیشتری برای موبایل ها طراحی و اجرا شده است و ظرفیت باتری موبایل نیز بیشتر شده تا کاربر موبایل تئانایی این را داشته باشد که مدت زمان طولانی تری از موبایل خود استفاده کند.

اما در واقع این تنها ظاهر امر است و زمان زیادی صرف طراحی و بالا بردن توان و ظرفیت باتری موبایل شده است ونتیجه ی این فکر و تکنولوژی، اختراع فست شارژر ها شده است.

توانایی فست شارژر ها به گونه ای است که می توانند باتری موبایل را در عرض سی دقیقه تا حداکثر هفتاد درصد شارژ کنند

 

ظرفیت فنی باتری موبایل

قابل اهمیت ترین موردی که باید در رابطه با مقوله ی شارژ در باتری موبایل، به آن توجه داشت ولتاژ و آمپر است. در گوشی ها و ودل های مختلف برند ها میزان آمپر و ولتاژ با یکدیگر متفاوت است.

آمپر تعیین می کند که حداکثر میزان جریان الکتریسیته ای که از طریق شارژر وارد باتری موبایل می شود، چقدر است؟ مهم ترین نکته تا به این جا این است که میزان جریانی که وارد باتری  می شود قابل اهمیت است که به وسیله استاندارد میلی آمپر آن را می سنجند و به طور معمول در باتری موبایل از پانصد میلی آمپر تا دو آمپر متغیر است.

همچنین قابل ذکر است که هر چقدر عدد بیان کننده آمپر در شارژر بالا تر باشد، به نسبت آن میزان بیشتری جریان الکتریسیته در واحد زمان، به باتری موبایل وارد می شود.

با این حال بسیاری از افراد فکر می کنند که به این معنی است که هر چقدر آن عدد آمپر بالا تر باشد، آن شارژر قوی تر است و می توانید به وسیله آن انواع گوشی ها را شارژ کنند. باید بگوییم که این تصور کاملا غلط است و بر عکس، زمانی که از شارژر با آمپر پایین تر استفادی می منید به باتری موبایل شما آسیبی وارد نمی شود و تنها مشکلی که پیش می آید این است که باید مدت زمان بیشتری به آن وقت بدهید تا گوشی شارژ شود.

 

مدت زمان لازم برای شارژ شدن باتری موبایل

این که تلفن همراه شما با چه سرعتی از صفر تا صد شارژ شود بستگی به میزان وات شارژر شما دارد و همچنین به این بستگی دارد که باتری موبایل شما چه میزان واتی را می تواند دریافت کند.

این میزان در باتری ها و گوشی های مختلف متفاوت است و میزان توان برای هر گوشی و باتری کاملا متفاوت است و به کار بردن شارژری که متناسب با توان باتری موبایل شما نیست، میتواند به شدت به باتری شما آسیب وارد کند.

مناسب ترین شارژر همان شارژر اصلی تلفن همراه شما است که توسط سازنده، برای مدل گوشی شما طراحی شده و همراه گوشی و در جعبه آن به شما تحویل داده می شود.

اگر قصد خرید باتری موبایل دارید از فونی شاپ خرید کنید. فونی شاپ بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی باتری موبایل، با کیفیت ترین و مناصب ترین باتری های موبایل را به سراسر کشور ارسال می کند

دسته ها :
سه شنبه دوم 9 1400
X