دسته
لینک های مهم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11671
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

بهترین عسل، عسلی است که طبیعی باشد و علاوه بر خوش عطر و طعم بودن، خواص خود را نیز حفظ کرده باشد. عسل طبیعی و اصل خواص بسیار زیادی دارد اما متاسفانه بسیاری از عسل‌هایی که در بازار به فروش می‌رسند چه ارزان و چه حتی گران قیمت، خواص خود را از دست داده‌اند و فرق زیادی با آب و شکر ندارند. در ادامه دلیل این موضوع را برایتان به روشنی توضیح می‌دهیم و شما را برای انتخاب و تشخیص بهترین عسل راهنمایی می‌کنیم.

آیا طبیعی بودن عسل کافیست؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که طبیعی بودن یک عسل کافیست. هرچند درباره طبیعی بودن نیز باورهای غلط زیادی وجود دارد  و بهتر است بدانید فقط یک راه قطعی برای تشخیص عسل طبیعی وجود دارد و آن آزمایش عسل در آزمایشگاه‌های معتبر است. اما به جز طبیعی بودن عسل، خام بودن عسل نیز بسیار مهم است و بهتر است در هنگام خرید حتما به آن توجه کنید.

عسل خام به عسلی می‌گویند که بعد از برداشت از کندو حرارت ندیده است و به همان صورتی که زنبور آن را تولید و در کندوی عسل ذخیره کرده به دست شما می‌رسد.

چرا خام بودن عسل بسیار مهم است؟

عسل خواص بسیار متنوعی دارد و تحقیقات مختلف نشان داده عسل طبیعی و خام در درمان بسیاری از بیماری‌ها موثر است. حرارت دادن عسل باعث می‌شود بسته به میزان حرارت، عسل بخشی و یا حتی تمامی خواص خود را از دست بدهد. فرقی نمی‌کند عسلی که حرارت می‌بیند طبیعی باشد یا تغذیه‌ای، وقتی که حرارت زیادی ببیند چندان فرقی با آب شکر ندارد. حرارت دادن عسل باعث می‌شود شما نتوانید از تمامی خواص شگفت‌انگیز این ماده بهره‌مند شوید.

چرا برخی زنبورداران و فروشندگان عسل را حرارت می‌دهند؟

عسل به خاطر ترکیباتی که دارد به صورت طبیعی از چند ماه تا ۲ سال بعد از برداشت شروع به رس بستن یا اصطلاحا شکرک زدن می‌کند. اما برخی از خریداران به اشتباه فکر می‌کنند عسلی که شکرک بزند تقلبی است و به همین خاطر برخی زنبورداران و فروشندگان برای اینکه عسلشان شکرک نزند بعد از برداشت آن را حرارت می‌دهند و از فیلترهای مختلف رد می‌کنند تا احتمال شکرک زدن آن کمتر شود و همچنین عسل شفاف تر و مشتری پسندتر شود.

چطور بهترین عسل را بخریم؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند پیدا کردن عسلی که در قرآن به عنوان «شفاء للناس» از آن نام برده می‌شود غیر ممکن است، اما کافی است بدانید اگر عسلی که می‌خرید واقعا طبیعی، خام و حرارت ندیده باشد آن عسل بهترین عسلی است که می‌توانید مصرف کنید. بسیاری از عسل‌هایی که در بازار به فروش می‌رسند قبل از رسیدن به قفسه فروشگاه‌ها حرارت دیده‌اند؛ به همین دلیل بهتر است عسل را از فروشندگان و یا زنبوردان معتمد بخرید.

اگر قصد دارید به صورت مستقیم عسل طبیعی و خام را از زنبورداران تهیه کنید می‌توانید به سایت درکام مراجعه کنید. درکام مرجع خرید بی‌ واسطه محصولات طبیعی و محلی از بهترین تولیدکنندگان و زنبورداران است. تیم درکام علاوه بر همکاری با بهترین زنبورداران، تمام عسل‌ها را در یکی از معتبرترین آزمایشگاه‌های عسل تهران آزمایش می‌کنند تا با بررسی فاکتورهای مختلف عسل از جمله ساکاروز، پرولین، نسبت فروکتوز به گلوکز و ... از طبیعی و خام بودن عسل‌ها مطمئن باشند.

دسته ها :
سه شنبه بیست و نهم 4 1400

دکوراسیون داخلی (interior decoration)  چیست؟

دکوراسیون داخلی به معنای هماهنگ سازی از پیش طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، مبلمان، اثاثیه و... در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه است. در واقع دکوراسیون داخلی به علم و هنر مربوط است و به ایجاد یک فضا که از نظر زیبایی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید باشد کمک می‌کند.

دکوراتورها در ساخت و ساز ساختمان‌ها دخیل نیستند؛ رابطه‌ای با معماران و پیمانکاران ندارند و فعالیت آن‌ها زمانی آغاز می‌شود که فعالیت‌های ساختمانی به پایان رسیده باشد و بیشتر با سازندگان مبلمان، مجسمه سازان و متخصصین صنایع دیگر در ارتباط هستند. طراحی داخلی منزل در مواردی که در ادامه گفته می‌شود توسط دکوراتورها انجام می‌گیرد.

دکوراتورها با دوره‌ها و آموزش‌هایی که در زمینه‌ی سبک ساختمان‌ها، سبک مبلمان، طراحی اتاق و... می‌بینند می‌توانند مراجعین را در انتخاب تم مناسب برای فضای مورد نظر و همچنین در انتخاب و خرید وسایلی همچون مبلمان، پرده، کاغذدیواری، اکسسوری و... راهنمایی کنند که این کار به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری است.

طراحی داخلی (interior design) چیست؟

طراحی داخلی یکی از شاخه‌های طراحی معماری است و اصولا طراح داخلی سر پروژه‌ی ساخت یا بازسازی ساختمان حاضر می‌شود و تسلط کامل بر پروسه‌ی طراحی معماری دارد. طراحی داخلی به تحصیلات آکادمیک و فعالیت‌های عملی نیاز دارد و دروسی را درباره‌ی رنگ و پارچه، طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، نقاشی، برنامه ریزی فضا، طراحی مبلمان، معماری و... می‌گذرانند. طراحی داخلی منزل در این زمینه بخشی از کار می‌باشد.

در شکل استاندارد یک پروسه‌ی مهندسی، از ابتدای پروژه، طراح داخلی و معمار تا پایان پروژه با یکدیگر در ارتباط‌اند. از دیگر وظایف یک طراح داخلی می‌توان به تایید متریال مورد استفاده اشاره کرد که آیا متریال مورد نظر برای عایق بندی صدا، گرما و... مناسب است یا خیر.

با توجه به نکات گفته شده، هنگامی که به تغییرات ساختاری مانند برداشتن یا گذاشتن، نصب پارتیشن، افزودن در و پنجره و ... در خانه یا محل کار خود نیاز دارید بهتر است به سراغ طراحان داخلی بروید و هنگامی که فقط قصد تغییر در چیدمان خانه یا انتخاب وسایل سازگار و مناسب با محیط مورد نظرتان را دارید به سراغ یک دکوراتور حرفه‌ای بروید.

همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که یک طراح داخلی منزل می‌تواند کار دکوراتور نیز انجام دهد اما عکس آن صادق نیست؛ زیرا همانطور که گفته شد طراحی داخلی نیازمند آموزش‌های تخصصی است.

طراحی داخلی مدرن (modern interior design)

طراحی مدرن تجسم‌ها و تعریف‌های متفاوتی را در بر می‌گیرد؛ به همین دلیل تعریف قطعی ندارد؛ اما میتوان گفت طراحی داخلی مدرن به انعکاس حرکت هنر مدرن در فضای داخلی خانه اشاره دارد و چندین ویژگی اصلی طراحی به طور همزمان در طول طراحی مدرن دیده می‌شود. می‌توان گفت مدرنیسم طرد شکوفایی سبک‌هایی از طراحی مانند گوتیک، رنسانس و ویکتوریا بود.

طراحی داخلی منزل در سبک مدرن تضادی از طراحی‌هایی بود که در آن‌ها از بافت‌های سنگین، کنده‌کاری‌ها و رنگ‌های چوبی در خانه استفاده میشد؛ زیرا بیشتر اجزای طراحی مدرن، از مبلمان و وسایل گرفته تا شکل و شمایل اتاق‌ها، شامل خطوط تمیز و مستقیم، کاشی‌های بزرگ با لبه‌های اصلاح شده، قفسه‌های تعبیه شده درون دیوار، عدم قالب گیری برای اصلاح پنجره‌ها، دیوارها، درها، استفاده از رنگ‌های خنثی به جای رنگ‌های جیغ، استفاده از اشکال هندسی با زوایایی منحنی شکل، نقاشی‌های ساده و آینه‌های اغلب بدون فریم و... می‌باشد.

همچنین مینیمالیسم نقشی جدایی ناپذیر در طراحی مدرن و معاصر دارد. اصول مینیمالیسم به این معناست که هیچ جزئیات اضافه‌ای مانند ستون، تزیینات کابینت، استفاده‌ی‌‌ بیش از حد از رنگ یا استفاده‌ی بیش از حد از منسوجات قابل توجیه نیست.

و در نهایت می‌توان گفت امروزه محبوبیت طراحی داخلی مدرن، به دلیل سادگی، زیبایی، راحتی و چشم‌نواز بودنش است و طرفداران زیادی دارد.

طراحی داخلی کلاسیک (classic interior design)

می‌توان گفت سبک کلاسیک در طراحی داخلی منزل از مد خارج نشده و هیچگاه قدیمی نمی‌شود. بلکه همواره لوکس به نظر می‌رسد و اغلب فضای مجلل و سلطنتی را ایجاد می‌کند. به همین دلیل کسانی که معماری و طراحی کلاسیک را انتخاب می‌کنند اغلب ثروتمندان و افرادی هستند که به سنت و فرهنگ گذشته بیشتر از مدرنیسم اهمیت می‌دهند و به اصالت خود پایبند هستند.

از ویژگی‌های سبک کلاسیک می‌توان به نظم، تعادل، ظرافت، تقارن، تجمل گرایی، استفاده از رنگ و متریال طبیعی، ارتفاع زیاد سقف، ستون‌های بلند، پرده‌های سرتاسری و مجلل، مجسمه‌های برنزی، پتینه کاری و گچ‌بری سقف یا دیوارها و... اشاره کرد. همچنین در این سبک از رنگ‌های ملایم و گرم مثل طلایی، بژ، خاکستری، کرم، قرمز، زرد، صورتی مات و... استفاده می‌شود.

در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل به سبک کلاسیک، از مبلمان چوبی و طرحدار، مصالح طبیعی مانند سنگ، مرمر، چوب و همچنین پارچه‌هایی از جنس پنبه، کتان، مخمل و ابریشم استفاده می‌شود.

طراحی داخلی منزل کوچک

امروزه خانه‌های بزرگ و ویلایی جای خود را به آپارتمان‌های کوچک داده‌اند و چگونگی استفاده از این فضا به بهترین نحو برای چیدمان وسایل به دغدغه‌های اغلب مردم اضافه شده است. این تفکر نادرست وجود دارد که اگر منزل ما فضای کوچکی داشته باشد نمیتوان چیدمان خوبی انجام داد و دلگیر و شلوغ به نظر می‌رسد، اما اینطور نیست. میتوان با یک طراحی مناسب و نهایت استفاده از فضا، خانه‌ای لوکس و دلباز داشت و چیدمان دکوراسیون را به بهترین شکل انجام داد.

پیش از این به بررسی دکوراسیون و طراحی داخلی منزل در دو سبک مدرن و کلاسیک پرداختیم. اگر مایلید دکوراسیون منزل خود را به کلی تغییر دهید و نمی‌دانید کدام سبک را انتخاب کنید باید گفت برای منازل کوچک و آپارتمانی و متراژهای زیر ۱۰۰ متر، سبک مدرن بهترین انتخاب برای شماست. زیرا وسایل مورد استفاده در سبک کلاسیک معمولا بزرگ، سنگین و جاگیر هستند  و با قرارگیری در خانه‌های کوچک سبب بی نظمی و شلوغی می‌شوند.

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های منزل شماست. پس اگر قصد بازسازی و طراحی داخلی منزل خود را دارید باید توجه کنید که هنگام بازسازی آشپزخانه، تعداد کابینت‌ها را به گونه‌ای کاربردی افزایش دهید و بهتر است از رنگ‌های روشن، سرد در نورپردازی و رنگ کابینت‌‌ها استفاده کنید. زیرا رنگ‌های تیره بیشتر باعث می‌شود فضای شما کوچک به نظر برسد و برای خانه‌هایی که متراژ پایینی دارند مناسب نخواهد بود.

 هنگام طراحی اتاق پذیرایی و نشیمن و یا حتی آشپزخانه و اتاق خواب می‌توانید روی دیوارها قفسه، شلف و باکس نصب کنید و وسایل ضروری خود را در آنها قرار دهید. همچنین در طراحی این فضا بهتر است از ترکیب دو یا سه رنگ استفاده کنید و رنگ‌های روشن مثل سفید، کرم و... را انتخاب کنید تا فضای شما بزرگتر به نظر برسد.

 

بهترین شرکت طراحی و بازسازی ساختمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک شرکت طراحی و بازسازی ساختمان برای اینکه یک طراحی داخلی منزل عالی و دکوراسیونی بی نقص داشته باشد نکاتی که در ادامه آورده‌ایم را رعایت می‌کند:  

برنامه ریزی در طراحی و دکوراسیون داخلی

برنامه ریزی مهم‌ترین بخش برای شروع هر کاریست. برنامه ریزی در طراحی و دکوراسیون داخلی یعنی نیاز مشتری را بسنجید، برای آن هدف‌گذاری کنید و پس از بررسی شرایط مالی شروع به کار کنید. همچنین بدست آوردن اطلاعات در خصوص فهمیدن سلیقه‌ی مشتری در زمینه‌ی انتخاب متریال، اثاثیه و ... را می‌توان در این برنامه‌ریزی جای داد.

در نظر گرفتن خواسته‌ی مشتری

طراحان داخلی و دکوراتورها باید در وهله‌ی اول به شرایط مالی مشتری، فضای مورد نظر، سبک زندگی و زمان بندی مد نظر مشتری توجه کنند تا خروجی کار، مطلوب هر دو طرف باشد. طراحی داخلی منزل بایستی تماما طبق نظر مشتری در سایه نظریات کارشناسی مهندسین و شرکت پیمانکار انجام شود.

تعیین سبک دکوراسیون

سبک، تعیین کننده‌ی ماهیت اصلی دکوراسیون است و تنوع زیادی دارد. مدرن، مینیمال، صنعتی، اسکاندیناوی، فرانسوی، هالیوودی، شرقی، همپتون و ... از جمله سبک‌های دکوراسیون است که باید همان ابتدا، متناسب با فضا و سلیقه‌ی مشتری تعیین گردد.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر فضا و روحیه‌ و نشاط افراد است. نورپردازی باعث کوچک به نظر رسیدن فضا یا بزرگ به نظر رسیدن آن می‌شود. پس باید توجه کرد که در فضاهای بزرگ از نورهای متمرکز استفاده کنید و در فضاهای کوچک با توزیع یکنواخت نور از دلگیر شدن و کوچک به نظر رسیدن فضا جلوگیری کنید.

کیفیت مواد اولیه

طراح داخلی باید به متریال و مصالح ساختمانی هنگام ساخت یا بازسازی منازل و یا حتی هنگام انتخاب وسایل مورد نظر، توجه کند تا از کیفیت مقبولی برخوردار باشند. طراحی داخلی منزل با استفاده از متریال مناسب منجر به رضایت مشتری می‌شود؛ چرا که بودجه مشتری همیشه اولویت بر همه چیز دارد.

تاثیر رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ‌ها نباید تنها بر اساس سلیقه و علاقه دکوراتور و طراح انتخاب شوند. بلکه باید با روانشناسی رنگ‌ها آشنا باشند و متناسب با روحیه‌ی افراد رنگ اتاق‌ها را تعیین کند.

توجه به اصول دکوراسیون

اصول طراحی دکوراسیون شامل تناسب بین اجزا، تعادل، الگو، تاکید و هارمونی می‌باشد. برای اینکه در پایان، خروجی کار رضایت‌بخش باشد؛ باید به این اصول توجه کرد. در نظر داشته باشید که به کارگیری این اصول برای هر سبک متفاوت است اما ماهیت کلی آن یکسان می‌باشد.

در این مطلب سعی بر این بود شما را با اصول طراحی داخلی منزل و دکوراسیون داخلی و تفاوت‌های آن‌ها آشنا کنیم تا برای دیزاین و دکوراسیون منازل خود از آن بهره کافی را ببرید.

 

دسته ها :
سه شنبه بیست و نهم 4 1400

امروزه امنیت یک اصل مهم در همه عرصه‌ها می‌باشد، به همین علت از سیستم عامل لینوکس استقبال زیادی می‌شود. این سیستم عامل علاوه بر منبع باز بودن، دارای امنیت بالایی نیز می‌باشد. در عصر دیجیتال امروز بیشتر سیستم‌های رایانه‌ای به اینترنت متصل می‌شوند، این کار یا به صورت مستقیم و یا با استفاده از شبکه‌های محلی انجام می‌شود. شما ممکن است در طی ماه‌های اخیر، چندین خبر درمورد به خطر افتادن شبکه‌های شرکت‌ها بزرگ  توسط هکرها و متجاوزین شنیده باشید. این واقعیت همیشه وجود دارد که تا زمانی که اتصال به یک شبکه اتفاق بیافتد، در واقع یک سیستم امن وجود نخواهد داشت اما نیاز به جداسازی کابل‌های شبکه از پشت سیستم خود نیستید. همیشه راه دیگری نیز وجود دارد. با برنامه‌ریزی دقیق و پیکربندی مناسب سیستم می‌توان از ورود هکر به آسانی به سیستم جلوگیری کرد.

 تا چه میزان سیستم عامل در امنیت تأثیر دارد

سیستم عامل‌ها در ایجاد امنیت با یکدیگر متفاوت عمل می‌کنند ولی محافظت کاملی انجام نمی‌دهند. داشتن یک سیستم عامل قوی و امن برای شروع کار اهمیت زیادی دارد اما اگر کاربر از مهارت کافی برخوردار نباشد، حتی با وجود فایروال‌های قوی باز هم سیستم مورد تهدید واقع می‌شود.

در بین تمامی سیستم عامل‌های موجود، سیستم عامل لینوکس قابلیت فراهم‌سازی بخشی از امنیت شبکه‌ها، سرورها و سیستم‌ها را دارا می‌باشد. نکته مهم در این‌جا تخصص و مهارت کاربر است که می‌تواند بر میزان امنیت لینوکس بیافزاید.

به عنوان مثال می‌توان به نصب نرم‌افزار اشاره کرد. هنگام نصب نرم‌افزارها، برنامه‌های افزودنی، افزونه‌ها و برنامه‌های کمکی امکان حمله هکر‌ها و دسترسی غیرمجاز وجود داشته و سبب فعال‌سازی انواع بدافزار نیز می‌شود. همچنین دسترسی کاربر root در لینوکس و Administrator در ویندوز می‌تواند باعث آسیب‌پذیرتر شدن سیستم شما شود.

همیشه به یاد داشته باشید، هنگام شروع به کار با هر سیستم عامل، ابتدا باید چگونگی انتخاب گذرواژه‌های امن را بشناسید و با ابزارهای مختلف مدیریتی آشنا باشید. در نتیجه این آموزش موجب داشتن گذرواژه‌های امن برای شما در هر حساب و وب‌سایت می‌شود.

 اصلی‌ترین دلایل در امنیت سیستم عامل لینوکس

کاربران این سیستم‌ عامل در بخش امنیت از مزایایی برخوردار هستند که کاربران دیگر سیستم عامل‌ها مانند ویندوز از آن بهره‌مند نخواهند بود. هکرها همیشه در حال پیدا کردن نقطه ضعف‌هایی برای ورود به سیستم‌ها و میزان شانس و میانگین هستند. آن‌ها معمولاً سیستم عامل‌هایی را هدف قرار می‌دهند که از ضعف‌های امنیتی زیادی برخوردار باشند. باید توجه داشت که هکرها بر روی مناطقی متمرکز می‌شوند که بیشترین امکان را برای ورود به سیستم‌های محافظت نشده وجود دارد. در این مورد سیستم عامل ویندوز از نقطه ضعف‌های امنیتی زیادی برخوردار بوده و برخلاف آن لینوکس امنیت بالایی دارد. در ادامه به بررسی اصلی‌ترین دلایل برای امنیت بالای سیستم عامل لینوکس می‌پردازیم.

1.     با وجود امنیت بالای لینوکس، کاربران دسکتاپ استقبال زیادی از آن ندارند.

همه متخصصان عرصه دیجیتال بر این باورند که لینوکس، امن‌ترین سیستم عامل می‌باشد. با این حال شرکت‌هایی که از این سیستم عامل بر روی دکستاپ خود استفاده می‌کنند بسیار کمتر از حد انتظار بوده است. همین امر به عنوان نقطه قوت آن  در بخش امنیت شده است، کم بودن تعداد کاربران.

ویندوز در حدود 80 درصد بازار را در دست دارد این در حالی است که لینوکس تنها 3 درصد از مجموع کاربران را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل هکرها بیشتر تمایل دارند بخش عظیم کاربران یعنی سیستم عامل ویندوز را مورد هدف قرار دهند که نتیجه بالعکس آن باعث امنیت داشتن لینوکس می‌شود.

2.      توزیع‌های گوناگون سیستم عامل لینوکس

توزیع‌های سیستم عامل لینوکس، امنیت را به عنوان یک هدف اصلی قرار می‌دهند. این توزیع‌ها شامل Parrot Linux می‌شوند. کاترین نویز به عنوان یک مشاور امنیتی درباره امنیت لینوکس می‌گوید: " توزیع‌های گوناگون در این سیستم عامل موجب ایجاد یک بستر مناسب برای امنیت شده است زیرا که این توزیع‌ها به روش‌های گوناگون ایجاد امنیت کرده و مستقل از یکدیگر کار می‌کنند."

وجود توزیع‌های گوناگون و روش‌های امنیتی متفاوت کار را برای هکرها و متجاوزان سخت کرده و باعث امنیت هرچه بیشتر این سیستم عامل می‌شود.

3.     رایگان و منبع باز بودن این سیستم عامل

 یکی دیگر از دلایل امنیت بالای لینوکس، منبع باز بودن آن می‌باشد. هر فردی می‌تواند عملکرد سیستم عامل را سنجیده و از پشت پرده آن آگاه شود. ویلکینسون در این باره می‌گوید:" کد سیستم عامل لینوکس توسط ناظران جامعه دیجیتال و فناوری مورد بررسی قرار گرفته و همین امر موجب کاهش آسیب‌پذیری سیستم و تهدیدات می‌شود."

4.     دسترسی محدود در سیستم عامل لینوکس

یکی از عوامل ذکر شده برای امنیت بیشتر لینوکس در PC World، دسترسی محدود در سیستم می‌باشد. طبق مقاله خانم کاترین نویز، کاربران سیستم عامل ویندوز به همه قسمت‌های سیستم دسترسی دارند و همین باعث کاهش سطح امنیت در سیستم عامل می‌شود. این در حالی است که سطح دسترسی در لینوکس برای کاربر بسیار محدودتر بوده است.

5.     دشواری اجرای کد خطرناک در لینوکس

افرادی که با سیستم عامل لینوکس کار نکرده‌اند در ابتدای امر متوجه تفاوت آن با ویندوز و مک نخواهند شد. در سیستم عامل‌های ویندوز و مک باز کردن یک بدافزار یا پیوست و اجرای آن تنها با دوبار کلیک قابل انجام است ولی در لینوکس قبل از اجرای بدافزار مراحل دیگری نیز باید انجام شود. کاربران لینوکس باید در ابتدای امر و قبل از اجرای پیوست، آن را ذخیره کنند و اگر به صورت صحیح تنظیم شود، قابلیت اجرا خواهد داشت. مراحل اضافی می‌توانند موجب محافظت از مشاغل در برابر یک حمله یا تهدید باشند.

6.     توسعه‌دهندگان جهانی لینوکس

با وجود بیشتر بودن کاربران سیستم عامل ویندوز و افزایش روز به روز توسعه‌دهندگان شرکت مایکروسافت با این حال توسعه‌دهندگان لینوکس بیشتر هستند و همین امر اصلی‌ترین دلیل امنیت بالاتر آن است. مشاور امنیتی، کاترین نویز در این باره می‌گوید:" مایکروسافت می‌تواند تیم بزرگ توسعه‌دهنده خود را تبلیغ کند اما بعید است به جایگاه توسعه‌دهندگان کاربران این سیستم عامل در سرتاسر جهان برسد و همین امر موجب امنیت بالای این سیستم عامل شده است."

مشکلات در سیستم عامل لینوکس قبل از این که توسط هکرها شناسایی و مورد حمله قرار گیرد، توسط تیم لینوکس شناخته شده و رفع می‌شود. همچنین کاربران لینوکس بعد از بروز هر مشکلی نباید مانند کاربران مایکروسافت، چندین ماه منتظر رفع آن باشند و همه مشکلات حداکثر چند روزه برطرف خواهند شد. حتی کاربر لینوکس می‌تواند خودش مشکل را در هرکجا که باشد تعمیر و برطرف کند. این امر موجب شده است نه تنها امنیت لینوکس بالاتر رفته بلکه مشکلات و عیب‌ها رفع شده و وضعیت ثابت باشد.


دسته ها :
دوشنبه بیست و هشتم 4 1400
X