دسته
لینک های مهم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11669
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

به نقل از مهر از ساینس دیلی، محققان دانشگاه تکزاس یک سیستم آزمایشی طراحی کرده اند که نشان می‌دهد قرار گرفتن کروناویروس در معرض دمای بسیار بالا، حتی کمتر از یک ثانیه، می‌تواند برای خنثی سازی ویروس کافی باشد به طوری که دیگر نمی‌تواند میزبان انسانی دیگری را آلوده کند.

استفاده از گرما برای خنثی سازی کووید ۱۹ قبلاً به اثبات رسیده بود، اما در مطالعات قبلی دما از هرجایی از یک تا ۲۰ دقیقه اعمال می‌شد که این مدت زمان یک راه حل عملی نیست.

اکنون تیم تحقیق نشان داده اند که عملیات حرارتی در مدت زمان کمتر از یک ثانیه ویروس کرونا را کاملاً غیرفعال می‌کند که می‌تواند یک راه حل احتمالی برای کاهش انتشار مداوم کووید ۱۹، به ویژه از طریق انتقال هوا باشد.

«آروم هان»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما در آزمایشات خود مشاهده کردیم اگر محلول آلوده به کروناویروس حدود نیم ثانیه تا حدود ۷۲ درجه سانتیگراد گرم شود مقدار ویروس موجود در محلول ۱۰۰ هزار برابر کاهش می‌یابد که برای خنثی سازی ویروس و جلوگیری از انتقال آن کافی است.»

این عملیات حرارتی نه تنها یک راه حل کارآمد برای جلوگیری از گسترش کووید ۱۹ از طریق هوا است، بلکه امکان اجرای این روش در سیستم‌های موجود مانند سیستم‌های گرمایشی، تهویه و تهویه مطبوع را نیز فراهم می‌کند.

همچنین می‌تواند در مورد سایر ویروس‌ها مانند ویروس آنفلوانزا که از طریق هوا پخش می‌شوند نیز بکار گرفته شود.

هان و همکارانش انتظار دارند که این روش غیرفعال کردن با حرارت به طور گسترده‌ای قابل استفاده بوده و تأثیر جهانی واقعی داشته باشد.

دسته ها :
شنبه یازدهم 2 1400

انعقاد قراردادهای پیمانکاری به صورت بخشی از عملیات نفتی تعریف شده است که موضوع این قانون است. با توجه به اینکه در قانون نفت 1366، تصریح نشده است که قراردادهای نفتی با شرکتهای خارجی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، دسترسی به قراردادهای بیع متقابل عملاً امکانپذیر نمیباشد. قانون نفت 1390 درواقع اصلاح قانون نفت 1366 است که در 9 ماده در جلسه علنی روز یکشنبه 22/3/1390 به تصویب مجلس شورای اسلامی و تأئید شورای نگهبان رسید. میزان تولید اسید سولفوریک بیش از ۳٪ در سال رشد میکند و به میزان زیادی از تقاضای خرید آن از منطقه آسیا و اقیانوس آرام هدایت میشود. این به طور معمول در هنگام تولید کلر به عنوان محصول مشترک مشتق میشود. تقاضای آن در بخش عمده میتواند به پیشرفتهایی در تولید پلیمر، به ویژه پلی اتیلنها نسبت داده شود. این مورد برای مصارف صنعتی از تولید کاغذ گرفته تا توسعه صنعت نساجی گرفته تا تولید مواد تمیز کننده استفاده میشود. ازت برای مجموعهای از محصولات از جمله کود، پارچه، رنگ و حتی مواد منفجره استفاده میشود.

برخی برای ساخت کالاهای مصرفی، برخی دیگر برای ایجاد انرژی و برخی دیگر حتی در تولید سایر مواد شیمیایی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. هنگامیکه با هیدروژن ترکیب شود، نیتروژن آمونیاک تولید میکند، که خود یکی از انواع مواد شیمیایی مهم در صنعت میباشد. در روش مکانیکی تکمیل پارچه، عملیات تراش پارچه، پرس کردن، خار زدن و اتو کردن انجام می شود، اما در روش شیمیایی تکمیل پارچه، عملیات مقاومت سازی پارچه در مقابل حرارت و سفید کردن پارچه توسط مواد شیمیایی انجام می شود. در انجام فرآیند تکمیل پارچه در صنعت نساجی باید به نوع و مشخصات فیزیکی الیاف، توانایی آن ها در جذب انواع مواد شیمیایی و میزان تاثیر مواد تکمیلی روی الیاف توجه داشت. با توجه به اینکه ذرات ریز کرومیت حاصل از استخراج و یا پسماند تولید ماسه کرومیتی عیار نسبتا کمی دارند، در بازار قابل عرضه نیستند و باید پرعیارسازی انجام شود. لازم به ذکر است که بدانید صنعت نساجی از 5500 سال پیش قدمت دارد. تولوئن یک مایع شفاف، بی رنگ و قابل اشتعال است که به عنوان حلال آلی و پیش ماده برای سنتز بنزن استفاده مورد قرار می گیرد. 

افراد عادی به هیچ عنوان مجاز به خرید مواد اسیدی نیستند. در این پژوهش با توجه به اطلاعات آماری بدست آمده از سازمان جهاد کشاورزی استان همدان و از طرف دیگر فعال بودن گلخانه­ها در زمان نمونه­برداری، شهرستان­های همدان، فامنین، کبودرآهنگ، ملایر، تویسرکان و نهاوند به عنوان واحدهای موردنظر در نظر گرفته شده و از هر شهرستان 3 واحد گلخانه و از هر گلخانه 4 مکان نمونهبرداری شد، که در نتیجه تعداد کل نمونه­ها به 72 نمونه رسید. از نظر فرم مایع، نیتروژن برای تحقیقات پزشکی و حفظ آن اهمیت دارد. خرید و فروش مواد شیمیایی اسیدی مستلزم بررسی این مسئله در دو حوزه متفاوت است؛ در خصوص فروش اسیدها مسئله ذخیره سازی و انبار کردن مخازن نگهداری اسید بسیار مهم است و از طرف دیگر، نحوه فروش اسید در ظروف استاندارد و تحویل آن به مشتری نیز حائز اهمیت می باشد. از اینرو نقش شرکتهای وارد کننده و توزیع کننده مواد شیمیایی برندها و شرکتهای معتبر بینالمللی اهمیت زیادی دارد. یکی از این شرکتهای وارد کننده و توزیع کننده محصولات و مواد شیمیایی از بهترین شرکتها و برندهای مطرح و شناخته شده جهانی و بینالمللی از جمله سیگما آلدریچ شرکت دایا اکسیر جم است.

انواع محصولات شیمیایی این شرکت در ایران توسط شرکت دایا اکسیر جم وارد و توزیع میشود. اسناد حقوقی شرکت ملی نفت نشان میدهد که قرارداد دیگری تا انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 منعقد نشده است. به موجب بندهای 1 و 2 ماده 8 در قرارداد پیمانکاری با شرکت فرانسوی نفت، (سی.اف.پی)، «پیمانکار کل ظرف 30 روز از تاریخ اجرای این قرارداد پیمانکاری، پذیره نقدی به مبلغ 6 میلیون دلار آمریکایی به شرکت ملی نفت ایران خواهد پرداخت. بیش از ۸۵۰۰۰،۰۰۰ تن از آن هر سال در سطح جهان در درجه اول به عنوان سوخت یا برای تولید لاستیک / پلاستیک تولید میشود. سالانه بیش از ۷۰،۰۰۰،۰۰۰ تن تولید میشود. سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون تن اتیلن تولید میشود، بیش از سایر ترکیبات آلی دیگر. هر ساله صدها میلیون تن گاز ازت تولید میشود. از این ویژگیها میتوان به تأمین ماشینآلات، ابزار تولید و محصولات واسطهای برای سایر بخشها، وابستگی بالای مستقیم و غیرمستقیم سایر بخشها به این بخش، اشتغالزائی و ایجاد ارزش افزوده بالا، تأثیرپذیری بالای رشد اقتصادی و توسعه صادرات از رشد صنعت و دیگر مواردی از این دست، اشاره کرد. ظاهرا رهبران این منطقه در تنظیم یک مکانیسم بلند مدت برای توزیع ثروت بدست آمده به طور وسیع درون جامعه و برقراری پایه های محکم در اداره و نظارت بر سود حاصل از منابع انرژی خود که میتوانست پایداری و شکوفایی را برای آنها به ارمغان بیاورد شکست خوردهاند.

اطلاعات بیشتر:

https://irchem.ir/industrial/

دسته ها :
شنبه یازدهم 2 1400
X